• Utrogestan

    , Autor: 55Nika55

    Dobrý deň,
    idem si ku vám pre radu. Začala som 8tt. Užívam utrogestan 200mg najprv som mala dávku 1-0-1, orálne. Začalo mi slabunké hnedé špinenie niekedy slabé žlté. Tak mi lekárka zvýšila dávku 2-0-2, ale aj kázala nech si ho vkladám vaginálne. No mne toto vaginálne vkladanie vôbec nevyhovuje, preto sa chcem spýtať, že či môžem aj orálne. Čítala som, že orálne má menšie účinky a zaťažuje pečeň a môže byť väčšia únava a byť zle. Tak teraz neviem čo by bolo vhodne urobiť, či môžem pokojne užívať aj orálne, alebo zmeniť lieky, alebo aké sú možnosti? Len u tohto lieku mi vyhovuje, že je viac prírodný. Ďakujem za vysvetlenie. S pozdravom a prianím krásneho dňa :-)

    Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa tehotenstva najčastejšie súvisí s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Preparát môžete užívať aj čisto orálne, informujte však o tom Vášho obvodného gynekológa. Pri netolerovaní liečby sa dá uvažovať aj o zmene preparátu. Užívať tiež môžete Ascorutin v dávke 3x1 tabletka denne. pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.