• Výsledok prenatálnej diagnostiky

    , Autor: Dudupc

    Dobrý deň pán doktor,

    rada by som sa poradila ohľadom výsledkov z prenatálnej diagnostiky v 2.trimestri:
    T21 1: 910
    Vzhľadom na moj vek 34 rokov mi odporučila lekárka Trisomy test. Je riziko vysoké že by som ho mala postúpiť? Ako celkový výsledok prenatálnej diagnostiky je negatívny.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, je viacero faktorov, ktoré majú vplyv na končený výsledok kombinovaného skríningu v I. trimestri, či integrovaného skríningu I. a II. trimestra. Prepočítané riziko 1:910 je dá sa povedať v norme, prepočítané riziko predstavuje hraničný pomer 1:260 - 1:350. Veľmi dôležité je aj podrobné ultrasonografické vyšetrenie plodu v II. trimestri. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani výsledky, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Konečné rozhodnutie realizovania NIPT (Trisomy) je aj tak na Vás.