Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,482 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Antikoncepcia

  , Autor: Radannnja

  Dobrý deň
  Užívam HAK KarlHleight už piatý mesiac.Tabletky berem každý večer okolo 22 hodiny.Včera som mala zobrať predposlednú tabletku(riadne s hormónmi) z blistra a však zabudla som a tak som ju užila o 8ráno a večer zjedla poslednú.Bude účinkovať HAK od budúceho blistra od prvej tabletky?Potom som mala 7 dňovú pauzu a včera o 22 som si zabudla dať tabletku a dala som si o 4 ráno.Je účinnosť zachovaná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste zabudnuté tabletky užili do 12 hodín od času obvyklého užívania, účinok hormonálnej antikoncepcie by mal byť zachovaný. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo po antikoncepcii

  , Autor: Kikuskaaaa

  Dobrý deň, tento mesiac som douzivala antikoncepciu Mistra poslednou tabletkou v balení, chcem sa opýtať čo jw pravda na superovulacii? A v akom čase po vysadí je možné otehotnieť ? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, "superovulácia" je stav, ktorý môže nastať v ženskom organizme bezprostredne po vysadení hormonálnej antikoncepcie. Po vysadení hormonálnej antikoncepcie môže byť žena v prvom cykle či cykloch plodnejšia. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie je ovulácia blokovaná hormónmi. Po vysadení hormonálnej antikoncepcie sa ovulácia u väčšiny užívateliek naštartuje. Hneď prvý cyklus búrlivo ovuluje asi 70% žien. Naopak, u niektorých žien môže znovuobnovenie plodnosti pár mesiacov trvať. Tento stav sa nazýva „post pill amenorea“ a nastáva väčšinou u žien, ktorým bola nasadená hormonálna antikoncepcia v príliš nízkom veku, kedy mozgové centrá riadiace uvoľňovanie hormónov vaječníkov neboli dostatočne zrelé. Tento stav je však prechodný, hormonálna antikoncepcia nemôže spôsobiť trvalú neplodnosť u žien, ktoré pred užívaním plodné boli. Snažiť sa otehotnieť môžete ihneď po vysadení hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Kitik

  Ale keby sa to krvácanie z vyradenia alebo teda špinenie nedostavili mohlo by to znamenať aj tehotenstvo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa krvácanie z vysadenia nemusí dostaviť, je to pomerne časté. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Kitik

  dobrý deň čítala som na internete že keď beriete antikoncepciu, tak keď po dobrati blistra sa má dostaviť menstruacia tak menstruacia sa nedostaví ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejdená o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia, zo spádu hormónov, ktoré sa môže dostaviť počas 7 dňovej pauzy alebo užívania placebo tabliet alebo sa nedostaví vôbec, či iba vo forme špinenia. Je to individuálne.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Vandreja

  Dobrý deň. Chcem sa Vás opýtať, aká je šanca otehotnieť 3 mesiace po pôrode, ak nedojčím, no odsávam mlieko (tak cca 300 ml ? denne) a menštruácia sa mi doposiaľ nespustila?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie ani obdobie kojenia nie je antikoncepcia, takže za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk, sa tehotenstvo nedá vylúčiť.

 • Tehotenstvo po prerusovanej sulozi

  , Autor: Maria88

  Dobry den, prosim, je mozne otehotniet po prerusovanej sulozi s vyvrcholenin mimo vaginy? Mala som vsak plodne dni a podla vypoctov pravdepodobne aj priamo ovulaciu. Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia. Stále platí, že za predpokladu, že je pohlavný styk nechránený (je jedno, či je prerušovaný alebo nie), tehotenstvo sa vylúčiť nedá, navyše, ak ste mali nechránený pohlavný styk v čase ovulácie.