• Vaha plodu

    , Autor: Monika96

    Dobry den, chcela by som sa opytat, ohladom vahy plodu. Podla ms som 30+2, podla dnesneho usg 31+4, babatko ma okolo 2000g. Dr mi povedala, ze ak to tak pojde dalej, narodi sa s vahou okolo 4500g. Chcem s ateda opytat, je mozne, ze sa vaha nejak pozastavi a babatko bude mat nizsiu hmotnost ?

    Dobrý deň, USG vyšetrením odhadovaná váha plodu má odchýlku 450g - 500g. Áno, je tu istý predpoklad, že plod môže byť väčší, teraz je však veľmi skoro hovoriť o možnej konečnej váhe plodu. Je vhodné na to myslieť a sledovať to. Vedieť odhadovanú hmotnosť plodu má zmysel v termíne pôrodu. Ak je však zachytený možný väčší plod už počas poradní robenými obvodným gynekológom, je vhodné realizovať biometrické USG vyšetrenie už vrámci prvých tehotenských poradní v zdravotníckom zariadení, kde plánujete rodiť.