• Hrdza

    , Autor: Barrb

    Dobrý večer, mám takú nezvyčajnu otázku, ktorá sa týka toho, že som prišla do kontaktu s konzumáciou ryže, ktorá bola pripravovaná teda premyvana na fakt dosť starom hrdzavom sitku, následne sa potom preniesla do už normálneho hrnca kde sa ďalej varila. Chcela by som sa opýtať, či mi to v mojom 26.tyzdni tehotenstva nemohlo nejak uškodiť, nejake tie mikrocastice a nejakym spôsobom ohroziť moje bábätko. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, ak bola potrava dostatočne tepelne upravená, infekcia Vám nehrozí. Čo sa týka prípadných "mikročastíc železa", stolicou sa dostanú z organizmu. Vplyv na tehotenstvo to nebude mať, nemusíte sa obávať.