• 28tt

    , Autor: 1Emília0

    Dobrý deň. Mám za sebou dve sekcie, čaká ma tretia. Som aktuálne v 28+1 tt a posledné dva dni pociťujem také šklbance, pohyby až pod jazvou, nebolí ma jazva z vonka ale cítim to tak vnútri ale úplne naspodu. Pri predchádzajúcich tehotenstvach som až take bolesti pichanie nemala.Je to niečo veľmi nepríjemné. Mám dosť problém sa pohybovať, chodím pomaly skrz to, lebo je to cítiť výrazne pri chôdzi. Slabu bolesť v oblasti dolnej časti podbruška a krížov tiež pociťujem pripomína mi to ako na menzes. Kedy sú tieto stavy ešte v norme a kedy nie ? Ďakujem

    Dobrý deň, mierne pobolievanie v podbrušku alebo občasné tvrdnutie podbruška je normálne, vplyvom zväčšovania sa maternice a rozpínaním sa väzov závesného aparátu maternice. Ak sú však bolesti takej intenzity, že obmedzujú alebo sťažujú pohyb, určite odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Môže sa jednať o bolesti lonovej kosti, prípadne začínajúcu symfyzeolýzu, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.