• Placenta praevia partialis

    , Autor: Lienockova

    Placenta praevia partialis
    Dobrý deň, chcela by som sa informovať o tejto diagnóze. Som po 2 potratoch a na poslednej poradni mi bola zistená táto diagnóza. V správe mam poznačené, že placenta prekrýva spodnú časť 31 mm. Momentálne som 22tt+2. Problémy žiadne nepociťujem. Doktorka povedala, že sa to vie ešte spraviť do 30 tt, že sa nemám obávať. Dnes som si o tom prečítala viac a som dosť vyplasena. Predsa len ide o naše vytúžené bábätko. Zaujímalo by ma, či mám dodržiavať kludovy režim a len ležať alebo môžem normálne fungovať, samozrejme s kľudom. Chceli by sme ísť do Tatier na dovolenku, samozrejme iba prechádzky žiadne túry. Mam sa obávať alebo môžem relatívne normálne fungovať.

    Dobrý deň, postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Maternica sa ešte bude zväčšovať a placenta sa ešte môže vytiahnuť. Ak nemáte žiadne ťažkosti a obvodným gynekológom nemáte nariadený kľudový režim, môžete normálne fungovať.