Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,838 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Chcem sa opýtať

  , Autor: Patricia20071993

  Dobrý deň chcem sa opýtať som v 39tt+2 termín pôrodu mam 14.07. A mma antifosfolipidový syndrom a pichám si fraxiparin 0.8 každý večer. Chcem sa opýtať v rukách mam už hrce, modré ramena a stehná tak isto. Stane sa niečo bábätku ak vysadim fraxiparin. Už nemám kde pichat a ani ihla už nechce prejsť cez kožu. V stredu 14.07. Nastupujem do pôrodnice na vyvolanie pôrodu.


  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, svojvoľne si nízkomolekulárny heparín nevysadzujte. V nemocničnom zariadení Vám budú injekcie podávať sestričky. Aj keď chápem okolnosti, pokračujte v aplikácii heparínu až do nástupu do nemocničného zariadenia, kde sa následne určí ďalší postup.

Podobné otázky

 • Utrogestan

  , Autor: RomankaR

  Dobrý večer chcem sa opýtať čo odporúčate utrogestan vag. kapsuly, pri špinení, výsledky ultrzvuku sú vraj v poriadku, cervikometria tiež dck 47mm, napriek tomu v správe hroziaci potrat, neviem čo mám robiť, navštíviť iného lekára?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, cervikometriu, teda dĺžku krčka, máte v norme. Pri krvácaní, či špinení sa vaginálna liečba neaplikuje. Progesterónový blok je možné užívať aj formou klasických tabliet, či kapsuliek. Ak sú však výsledky všetkých vyšetrení v poriadku, nie je nevyhnuté užívať liečbu. Nepoznám však všetky okolnosti, výsledky všetkých vyšetrení, kompletné USG nálezy ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať ošetrujúcich lekárov, prípadne obvodného gynekológa.

 • Zvysene TSH v tretom trimestri

  , Autor: Iva999

  Dobry den,
  Chcem sa opytat ci ma vplyv (a aky) subklinicka hypotyreoza v tretom trimestri na dieta? Hodnota TSH 7 a ostatne parametre stitnej zlazy v norme.
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v treťom trimestri to už nemá prakticky žiadny vplyv. TSH v tehotnosti je ovplyvnené hormónmi placenty, nemá zmysel ho už teraz stanovovať. Podľa opisu nie je však hodnota extrémne zvýšená. Predpokladám, že ak by bola potrebná liečba tyroxínom, endokrinológ by Vám ju nasadil.

 • Hnede špinenie

  , Autor: Anettka

  dobry den pan doktor v som 9tt a včera sme mali s priatelom pohlavny styk a začala som krvacat a dnes mam hnede špinenie… chcem sa opytat či to je niečo vazne? alebo iba podraždene.. davnejšie sa mi stavalo ked som nebola tehotna ze som po drsnejšom sexe krvacala myslite ze to moze mat stale spojenie s tym? iba sa bojim ze sme babatku ubližli

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Hnedé špinenie značí staršiu krv. Do 16. týždňa tehotenstva dochádza k tvorbe cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou, takže špinenie sa vyskytovať môže. Samozrejme, zašpiniť ste mohli aj vplyvom pohlavného styku mechanickým podráždením. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: RomankaR

  Dobrý deň chcem sa opýtať čo spôsobuje ochlpenie bruška počas tehotenstva, poprípade či je vhodné si to oholiť. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas tehotenstva dochádza k hormonálnym zmenám, pri ktorých sa mení napríklad pigment na niektorých miestach a častiach tela, napríklad hnedá stredová čiara na brušku, rovnako tak dochádza aj rastu ochlpenia. Oholiť si to môžete, ochlpenie však vyrastie opäť a o niečo hrubšie.

 • Prietoky

  , Autor: Stanka12345

  Dobrý deň,
  Som v 38/1tyzdni tehotenstva a bola som na prietokoch kde mi povedali že mám nízku hranicu normy. Chcem sa opýtať čo to znamená a cit o môže ohroziť nejako moje bábätko

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, z opisu mi nie sú jasné namerané hodnoty, ani som celkom nepochopil, čo Vám bolo povedané, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov a v prípade nejasností sa ich nebojte pýtať.