Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,059 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • opalovanie

  , Autor: 10iva

  Dobry den, chcela by som sa opytat ako je to v tehotenstve s " opalovanim" , som v II. trimestri a zvyknem chodit na zahhradu medzi 9-11 brucho je natrete vysokym faktorom alebo zakryte namocenym uterákom a potom od 15. zvyknem byt na na slnku, nie je to teraz ze som hodinu na lehatku a sa slnim vacsinou idem do bazena pocasa dna sa troska schladit , spodny diel plaviek prehodim a 15-20 minut som na slnku kym troska preschnem a potom vyhladavam chladok a takto to striedam samozrejme ani v týchto horucavach nie som kazdy den vonku ale 1-2x do tyzdna sa idem schladit do bazena..je to takto vporiadku ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, navyše odporúčam dodržiavať pitný režim a denný príjem tekutín aspoň 2 - 3 litre.

Podobné otázky

 • Solarium, opalovanie

  , Autor: RomankaR

  Dobrý deň chcem sa opýtať či má solárium vplyv na vývoj plodu, a podobne aj opaľovanie na slnku. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, solárium, či opaľovanie na slnku plod neohrozí, ale pokožka je v tehotnosti citlivejšia a hlavne sa Vám môžu vyhádzať nie príliš estetické pigmentové škvrny na tvári i tele.

 • Opalovanie sa v tehotenstve

  , Autor: luc299

  Dobrý den...chcem sa opytat som v siedmom týždni tehotenstva a chcem sa opytat...či sa možem opalovat..samozrejme s mierou...alebo sa to neodporuča,pretože to može poškodit plod?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  počas tehotenstva môžete robiť všetko čo chcete ale s mierou. Opaľovanie sa vám ani dieťatku neublíži ale samozrejme dodržujte zásady zdravého opaľovania.