Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,435 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • 27 tt

  , Autor:

  Dobrý den, kolegyna je v 27 tt a chodí po roznych vyšetreniach, kedže u plodu sa zistili krivé stehenné kostičky a tiež kosti predkolenia rastu dokriva...je takáto vec záležitost genetická, alebo sa mohlo niečo stat v tehotenstve, alebo mohla mat vplyv jej fyzicky náročná práca na zač. tehotenstva, kde zdvíhala ťažké predmety?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sú prítomné vrodené vývojové chyby alebo deformácie kostry, je to otázka genetická, prípadne iných vnútromaternicových faktorov. Z vonkajších vplyvov môže vývoj plodu ovplyvniť užívanie rôznych druhov liekov, alkoholu alebo fajčenie.

Podobné otázky

 • Bolest v pod bruchu

  , Autor:

  Dobrý večer prajem chcela by som sa opýtať som tehu 27 tt... A strašné ma boli posva a aj pod brusko.. Stále mám nutkanie na mocenie a pri močení ma boli z dola... Mam aj vytok ako hlien biely niekdy žltý co to môže byť.. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o kombinovanú infekciu močových ciest s vaginálnou infekciou. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Salbutamol

  , Autor:

  Vážený pán doktor,
  chcela by som sa opýtať na liek Salbutamol.Bola som hospitalizovaná pre predčasné otváranie sa a predpísaný mi bol liek Salbutamol + Isoptin. Som v 27 tt tehu. No, bohužiaľ,sú na slovenskom trhu nedostupné (Salbutamol).Viete mi poradiť náhradu?Môže ňou byť Ventolin sirup?Môj gynekológ ani jeden z týchto liekov nepoužíva. Ako dávkovať Ventolin,keď som brala 2mg Salbutamolu, a pri
  ňom sa Isoptin neužíva?

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Salbutamol sa u nás na liečbu hroziaceho predčasného pôrodu nepoužíva. Ventolin obsahuje rovnakú účinnú látku, ale nepoužívame ho v liečbe. Dávkovanie Vám tým pádom neviem povedať.

 • Slaba bolest

  , Autor: Eliska

  Dobry den som v 27 tt a zacala som mat bolesti ale slabucke dole v oblasti podbruska pride mi to ako okolie vajecnikov a stred hlavne ked sedim alebo lezim je to uplne slaba bolest nie taka ze pride a odyde po par sekundach ale drzi sa dlhsiu dobu vkuse. Co to moze byt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tehotenstve sa maternica každý deň zväčšuje, čo už v tomto týždni môžete pociťovať ako mierne bolesti alebo tlaky, občasné pichnutie. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Utrogestan v 27 tt a krčok 31mm

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, práve som začala 27 tt a bola mi robená cervikometria kde zistili, že mám krčok skrátený na 31mm. Na 3 dni ma nechali v nemocnici, dnes prepustili. Inak je krčok je vraj uzatvorený, uložený mediosakrálne. Predpísali mi na vkladanie Utrogestan (2x denne 1 tabletu), vraj pomôže aby sa krčok ďalej neskracoval, ale teraz čítam v príbalovom letáku, že sa smie užívať iba počas 1 trimestra. Je Utrogestan v podstate už skoro na začiatku 3 trimestra v poriadku? A ešte sa chcem opýtať je nález na krčku veľmi zlý? V nemocnici hovorili, že to nie je také zlé, len by som chcela počuť ešte názor ďalšieho odborníka. Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  všetko je tak ako popisujete
  nález je na odsledovanie, zatiaľ nie dramatický
  užívajte tiež magnézium,nemajte pohlavný styk a tiež sa snažte o kľudový režim
  s pozdravom

 • kvasinkové ochorenie

  , Autor: Anita1984

  Dobrý deň prajem.
  Som 27 tt. a dá sa povedať, že každy mesiac trpím kvasinkovými ochoreniami.Lekár mi stále vypíše macmiror čapíky, alebo canesten kombi.Chcela by som sa opýtať, či tieto čapíky neuškodia bábätku, že každý mesiac ich beriem. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  spomínané preparáty v 27 týždni dieťatku neublížia. nemusíte sa obávať.