Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,378 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • 27 tt

  , Autor: Iba Ja

  Dobrý den, kolegyna je v 27 tt a chodí po roznych vyšetreniach, kedže u plodu sa zistili krivé stehenné kostičky a tiež kosti predkolenia rastu dokriva...je takáto vec záležitost genetická, alebo sa mohlo niečo stat v tehotenstve, alebo mohla mat vplyv jej fyzicky náročná práca na zač. tehotenstva, kde zdvíhala ťažké predmety?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sú prítomné vrodené vývojové chyby alebo deformácie kostry, je to otázka genetická, prípadne iných vnútromaternicových faktorov. Z vonkajších vplyvov môže vývoj plodu ovplyvniť užívanie rôznych druhov liekov, alkoholu alebo fajčenie.

Podobné otázky

 • Placenta praevia

  , Autor: Lienockova

  Dobrý deň p. doktor. Som v 32tt a diagnostikovali mi placentu praeviu. Zakrvácala som 4krat. Prvýkrát v 23tt. Jednorazovo, silnejšie a samé to prestalo. Potom v 27 tt a v 30tt 2krat za sebou. Bola som už aj 2krat hospitalizovana. Placenta ako taká je úplne v poriadku. Bábätko tiež. Krcok je zatvorený. Na Sone mi však našli ešte nejakú pridavnu placentu. Chcem sa však spýtať, či je normálne, že po poslednom zakrvacani pred 12 dňami som začala spinit? Resp. na vlozke nemám žiadne špinenie, aj pri močení v mise žiadnu krv, iba vždy ráno po noci mam na toaletnom papieri hlien hnedej, až čiernej farby. Potom sa už počas dňa hlien nevyskytne. Môže to byť ako čistenie, alebo to je ako nejaké vnútorné krvácanie? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o cervikálny hlien, prípadne o zvyšok starej krvi z predchádzajúceho zakrvácania. Pošva tiež produkuje isté množstvo sekrétu. Ak sa nejedná o krvácanie a výsledky všetkých vyšetrení boli v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní ošetrujúcich lekárov.

 • Bolest v pod bruchu

  , Autor: Lenkarana

  Dobrý večer prajem chcela by som sa opýtať som tehu 27 tt... A strašné ma boli posva a aj pod brusko.. Stále mám nutkanie na mocenie a pri močení ma boli z dola... Mam aj vytok ako hlien biely niekdy žltý co to môže byť.. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o kombinovanú infekciu močových ciest s vaginálnou infekciou. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Salbutamol

  , Autor: Sýkorka

  Vážený pán doktor,
  chcela by som sa opýtať na liek Salbutamol.Bola som hospitalizovaná pre predčasné otváranie sa a predpísaný mi bol liek Salbutamol + Isoptin. Som v 27 tt tehu. No, bohužiaľ,sú na slovenskom trhu nedostupné (Salbutamol).Viete mi poradiť náhradu?Môže ňou byť Ventolin sirup?Môj gynekológ ani jeden z týchto liekov nepoužíva. Ako dávkovať Ventolin,keď som brala 2mg Salbutamolu, a pri
  ňom sa Isoptin neužíva?

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Salbutamol sa u nás na liečbu hroziaceho predčasného pôrodu nepoužíva. Ventolin obsahuje rovnakú účinnú látku, ale nepoužívame ho v liečbe. Dávkovanie Vám tým pádom neviem povedať.

 • Slaba bolest

  , Autor: eliska-3

  Dobry den som v 27 tt a zacala som mat bolesti ale slabucke dole v oblasti podbruska pride mi to ako okolie vajecnikov a stred hlavne ked sedim alebo lezim je to uplne slaba bolest nie taka ze pride a odyde po par sekundach ale drzi sa dlhsiu dobu vkuse. Co to moze byt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tehotenstve sa maternica každý deň zväčšuje, čo už v tomto týždni môžete pociťovať ako mierne bolesti alebo tlaky, občasné pichnutie. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Utrogestan v 27 tt a krčok 31mm

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, práve som začala 27 tt a bola mi robená cervikometria kde zistili, že mám krčok skrátený na 31mm. Na 3 dni ma nechali v nemocnici, dnes prepustili. Inak je krčok je vraj uzatvorený, uložený mediosakrálne. Predpísali mi na vkladanie Utrogestan (2x denne 1 tabletu), vraj pomôže aby sa krčok ďalej neskracoval, ale teraz čítam v príbalovom letáku, že sa smie užívať iba počas 1 trimestra. Je Utrogestan v podstate už skoro na začiatku 3 trimestra v poriadku? A ešte sa chcem opýtať je nález na krčku veľmi zlý? V nemocnici hovorili, že to nie je také zlé, len by som chcela počuť ešte názor ďalšieho odborníka. Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  všetko je tak ako popisujete
  nález je na odsledovanie, zatiaľ nie dramatický
  užívajte tiež magnézium,nemajte pohlavný styk a tiež sa snažte o kľudový režim
  s pozdravom