• UPT

    , Autor: Laurinka7

    Dobrý deň prajem.
    Chcela by som sa spýtať koľko stojí umelé prerušenia tehotenstva v nemocnici Šaci ? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, na našej klinike sa v zákonom stanovenej lehote do 12. týždňa tehotenstva (11+6 tt) vykonáva Interrupcia na vlastnú žiadosť vo forme zákroku - vyčistenia dutiny maternice. Cena umelého prerušenia tehotenstva (UPT) sa na našej klinike pohybuje na úrovni 248€, čo zahŕňa vstupné vyšetrenie, krvné odbery, anesteziologické predoperačné vyšetrenie a samotný zákrok. V prípade, že máte krvnú skupinu s negatívnym Rh faktorom, je nutné jednorázové podanie anti-D protilátok vo forme injekcie do svalu. Keďže sa jedná o výkon na vlastnú žiadosť a všetky služby si hradíte sama, aj túto injekciu si musíte zaplatiť sama. Jej cena sa pohybuje na úrovni cca 50€. Na našej Gynekologickej ambulancii musíte podpísať Žiadosť o umelé prerušenie tehotenstva, ktorá musí byť podpísaná minimálne 48 hodín pre samotným zákrokom. Rovnako tak musíte mať za súčasnej situácie vyšetrenie na COVID-19, ktoré sa tak isto realizuje u nás. Štandardne sa u nás robí aj gynekologické vyšetrenie a ultrazvuk, ak nemáte lekársku správu s nálezom od Vášho obvodného gynekológa.