• Opätovne špinenie

    , Autor: Diaalex

    Dobrý deň, chcem sa opýtať ohľadom opakujúceho sa hnedého špinia v tehotenstve. Najprv sa to objavilo v 8tt+3, šla som na pohotovosť, ale pani dr nič nezistila, všetko bolo v poriadku a bábätku pekne bilo srdiečko. Trvalo to cca 3 dni. Povedala, že je to v čase očakávajúcej ms a to môže byť príčina. Neskôr v 12tt+1 opäť hnedé špinenie, utekala som k lekárovi, urobil ultrazvuk a povedal, že nič tam nevidí, ani hematóm, plus ukazoval odkiaľ by to mohlo byť a nič tam nie je, že je to opäť v čase očakávajúcej ms, tak to by mohla byť príčina. Bábätko pekne narástlo, bolo presne veľké na 12tt+1, bilo mu srdiečko 165, že je všetko s ním v poriadku. Dal mi duphaston, prvé 2 dni som mala spinenie, na 3. deň som nemala a dnes je 4. deň a opäť spinenie. Som v 12tt+4 a neviem čo mám robiť. Dokedy to bude trvat? Alebo kde je príčina toho hnedého špinenia? Mám sa niečoho obávať? Alebo čo mám robiť? V prvom tehotenstve som nič takého nemala, bolo to úplne bezproblémové tehotenstvo. Ďakujem

    Dobrý deň, špinenie, či krvácanie do 16. týždňa najčastejšie súvisí s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Nemusí sa jednať o nič vážne. Tehotenstvá netreba porovnávať, každé je iné. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.