• Co to znamená?

    , Autor: Flori

    Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať čo znamená záver z prepúšťacej správy : vonkajší genital bpn, introitus voľný, PV makroskopicky neodteka, nekrvacam, hrdlo 1,5-1 cm sskralne orient. Branka mäkká pre prst, hlavička nalieha, uterus t.č.normotonicky. A pri príjme mam napísané aj ze Praes.occipitis,GBS negat. Plus hodnoty z merania RI:0,51
    FHR:153
    Z:BP
    AFI:18
    ďakujem

    Dobrý deň, opísaný je nález na pôrodných cestách, krčok maternice je vzadu, uvedenej dĺžky, ste pre prst otvorená. Hlavička nalieha, maternica je v kľude, bez kontrakčnej činnosti, plodová voda neodteká. Pri príjme je napísané latinsky naliehanie hlavičky a negatívny výsledok na Streptococcus agalactiae (GBS). Uvedené hodnoty merania sú prietoky, konkrétne rezistentný index a počet úderov plodu za minútu, index množstva plodovej vody je v norme. Pri akýchkoľvek nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov. Takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť.