• Tehotenstvo

    , Autor: Marieta

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadom liekov. Som v 16 týždni tehotenstva a som na rizikovom, doteraz som užívala duphaston a aj utrogestan. Môj gynekológ my však už duphaston nedal ale predpísal mi další utrogestan a povedal, že ho mam brat 2-krát denne do posvy a 2-krát denne peroralne. Nie je to priveľa 4 tabletky denne? Pýtam sa len preto že by som chcela počuť aj iný názor. Ďakujem.

    Dobrý deň, štandardne sa v liečbe užíva ako Duphaston, tak Utrogestan, či už vaginálne, perorálne alebo kombinovane, tak, ako to máte predpísané aj vy. Neužívate maximálnu odporúčanú dávku, nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.