• Výtok počas tehotenstva

    , Autor: Michaelita

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, pred týždňom som navštívila svoju doktorku z dôvodu hnedého výtoku a jednorazového bledoružového výtoku. Povedala, že všetko je v poriadku, žiadny zdroj krvácania a nasadila duphaston. Odvtedy sa nič neupravuje, možno len o niečo zhoršilo. Je to normálne? Alebo sa obávať a navštíviť opäť gynekologiu.
    Vopred ďakujem za odpoveď. V predchádzajúcej otázke som zabudla doplniť, že som tehotná, na začiatku 7 týždňa.

    Dobrý deň, špinenie alebo slabé krvácanie do 16. týždňa tehotenstva súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Ak bolo na vyšetrení všetko v poriadku, nemusíte sa obávať. Samozrejme si to odsledujte, pri zhoršení stavu, najmä krvácaní navštívte Vášho obvodného gynekológa. Môžete užívať aj Ascorutin 3x1 tabletku.