• ATB + probiotika

    , Autor: evicka711

    Dobry den,

    Uzivam antibiotika ampicilin vaginalne (vecer), ale chcem sa opytat, ci je mozne vaginalne uzivat aj probiotika sucasne, napr, ze Gynolact si dam na rano.

    Alebo musim pockat po skonceni liecby?

    Dakujem

    Dobrý deň, môžete užívať vaginálne probiotiká s odstupom niekoľkých hodín napríklad aj tak, ako ste napísali, alebo až po skončení liečby. Po zavedení vaginálneho probiotika je totiž nutné byť v kľude a ležať, nech je pôsobenie dostatočné, preto je vhodnejšie užívanie večer pred spaním.