• Som tehotná?

    , Autor: Mmmmm

    Dobrý večer p. doktor, môžem sa spýtať, ako veľmi spoľahlivé sú tehotenské krvné testy? Posledný menzes som mala od 30.12. a cykly mám cca 23-30 dní. Asi 34 hod po styku som si zobrala Escapelle, aj keď som podľa kalendára už mala mať po ovulácii, nebola som si istá a preto som ho užila. Dala som si spraviť krvné testy 16 dní po styku (styk bol. 18.12.) u gynekológa, boli negatívne. Podľa kalendára mi vtedy meškal menzes 4 dni (beriem do úvahy trvanie 30 dní). Dnes (18 dní po styku) som si robila opäť test z moču (10-tkový) a tiež je negatívny. Avšak menzes ešte stále neprišiel a na internete som čítala príbehy, kedy ženám krvný test ukázal tehotenstvo až 2 týždne po meškaní menzesu. Keď som volala so sestričkou, iba mi povedala, že tehotná nie som. Na presnú hladinu hCG som sa nepýtala a ani neviem, či mi vôbec robila taký test. Viem, že v USA sa robia 2 typy krvných testov, kvalitatívne a kvantitatívne, ale neviem, aký sa robieva u nás. Takže moja otázka znie, môžem výsledkom veriť, že 100% nie som tehotná, alebo mám zájsť opäť za gynekológom na zopakovanie testu? Poprípade mám zopakovať test o pár dní zas, aby som si bola na 100% istá, že nie som tehotná? Ďakujem vopred za odpoveď.

    Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie, skôr to nemá veľký zmysel. Ak boli tehotenské testy opakovane negatívne, rovnako tak aj beta HCG, tehotná s najväčšou pravdepodobnosťou nie ste. Pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si môžete urobit tehotenský test a budete kľudnejšia.