• CIPHIN

    , Autor: Lenka62

    Dobrý deň. Momentálne som v 34+3tt. Pri vyšetrení mi bolo zistené v pošve prítomnosť Enterococcus faecalis, Streptokok bol negatívny. Nepociťujem ziadne problémy čo sa tyka svrbenia ani zvyseneho výroku. Chcem sa opýtať Dr. mi predpísal CIPHIN 500. Dočítala som sa že sa v tehotenstve neodporúča je to pravda, je pre mňa v tomto týždni bezpečné jeho vaginálne užívanie? Ďakujem

    Dobrý deň, skôr je vhodnejšia lokálna liečba, ako systémová. Vhodné sú aj vaginálne výplachy a podľa výsledku citlivosti z kultivácie aj vhodný preparát, či už vo forme vaginálnej masti, krému alebo vaginálnych globuliek či tabletiek. Pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.