• Znížená funkcia štítnej žľazy

    , Autor: Adrianka4

    Dobrý deň,

    chcela by som sa prosím Vás spýtať. Dňa 6.11.2020 som bola u svojej gynekologičky, kde mi potvrdila graviditu 6 týždeň. Nakoľko som bola v minulosti liečená na štítnu žľazu a užívala euthyrox25( posledné tri roky som lieky už neužívala), odporučila mi sa objednať na endokrinológiu, kde som bola včera a dnes som volala o výsledky: hodnota TSH bola niečo cez 4, pričom mi doktorka povedala, že hodnoty nie sú dobré na tehotenstvo, norma je okolo 2,5 a že je to na tabletky a objednala ma až za dva týždne. Nie je to prosím Vás neskoro v 10 týždni tehotenstva začať užívať tabletky na zníženu funkciu štítnej žľazy? Nemali by sa začať užívať skôr, kvôli vývoju plodu? Ďakujem veľmi pekne.

    Dobrý deň, toto je skôr otázka na endokrinológa. Ak pani doktorke stačí kontrola o 2 týždne, asi vie, čo robí. Postupujte podľa odporúčaní endokrinológa.