• Tehotenstvo + dieťa

    , Autor: Daniela& Eliška

    Dobrý deň. Mám 8 mesačnú dcérku a som tehotná ešte len 5tt. Minulý mesiac som spontánne potratila v 6tt (v r. 2017 missed ab v 9tt) a teraz sa obávam že znova potratim. Dcérka je veľmi aktívna, kope ma aj do podbruška, chce sa nosiť na rukách no je ťažká, cez deň spí len na mne a tak mi tlačí aj na podbruško. Otázka znie môže aj to spôsobiť potrat alebo nejaké poškodenie bábätka v brušku? A ešte otázka je v poriadku že mi vyšiel pozitívny tehotenský test už prvý deň meškania? (Pri tehotenstve ktoré skončilo pôrodom mi vyšiel až po 2 týždňoch meškania) Ďakujem

    Dobrý deň, ak nemáte žiadne ťažkosti, nekrvácate, nosenie dieťaťa na rukách zárodku neuškodí. S postupujúcim tehotenstvom však spanie dieťaťa na Vašom bruchu nie je najlepší nápad. Áno, tehotenský test môže byť pozitívny aj v prvý deň meškania menštruácie. Obávať sa preto nemusíte. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.