• Prilis vysoke hcg

    , Autor: miskamilka

    Dobry den pan doktor, vcera mi gynekologička potvrdila tehotenstvo. Som v 6. týždni +1 deň podľa sona a aj podľa termínu posledného menzesu (mam odsledovanu aj ovulaciu a sedi to). Zobrala mi krv na hCG.
    Dnes mi poslala výsledok hCG 78 500 a free beta hCG 31.5.
    Nie je to na tento týždeň príliš veľa?
    Pred rokom som mala v mojom poslednom tehotenstve indikovanú trisomiu 21 (Downov syndróm) - voľná forma a mám obrovský strach, aby by sa to zopakovalo. Inak mám aj zdravú trojročnú dcérku.
    Ďakujem

    Dobrý deň, na 7. týždeň tehotenstva je hodnota beta HCG v norme. Čo sa týka free beta HCG, je ešte zbytočne skoro to vyšetrovať. Vyšetruje sa to od 11. týždňa vrámci prvotrimestrálneho kombinovaného screeningu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.