• Bylinkový čaj +posilnenie imunity

    , Autor: Lucula

    Dobrý večer som v 36.tt a mam pocit, že moje horné dutiny s ktorými mam problém každý rok sa zapaluju. Pred tehotenstvom som to riešila bylinkovými čajmi takže ci môžem požívať v menšej dávke a slabšie odvary z:
    materinej dúšky (1 šálka každý 2 deň)
    Lipa
    Šípky
    Echinacea a z týchto troch 1-2 šálky denne?
    A salviu len na vykloktanie?
    A ešte jedna otázočka dostali sme peľové zrnká môžem denne zjesť 1kavovu lyžičku?
    Ďakujem

    Dobrý deň, čaje so spomínaných byliniek môžete piť. Peľové zrnká by sa nemali konzumovať hlavne v I. trimestri. Nemám s nimi skúsenosti, preto sa Vám neviem vyjadriť, ak však nemáte alergiu, myslím si, že Vám neuškodia. Je to skôr otázka na ľudí, ktorý sa týmito produktmi zaoberajú.