• Necítim pohyb bábätka

    , Autor: Lucka123456

    Dobrý deň,

    som v 30. týždni a necítim pohyby aj dva dni a potom sa bábo pohne. Pýtala som sa svojej gynekologičky a vraj je to v poriadku. No niekto vraví, že keď sa bábo nepohne za 24 hodín, tak treba ísť na pohotovosť. Mám strach, lebo zase mám tu odchýlku. Od včera bábo necítim a placentu mám vpredu.

    Aký je Váš názor?

    Dobrý deň, skúste vypiť alebo skonzumovať niečo sladké, alebo mierne zatriasť bruškom. Záleží aj od počasia, od Vašej pohybovej aktivity, od množstva a druhu prijatej potravy, od umiestnenia placenty, od hrúbky brušnej steny, ... Ak boli všetky vyšetrenia v poriadku, nemusíte sa obávať. Samozrejme, ak sa Vám niečo nezdá, alebo v prípade ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.