Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,505 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dieťatko je podla UZ mensie

  , Autor: IVMA

  Dobry den. Po kontrolnom UZ v 36 tt +0 som bola odporucena na kontrolu po tyzdni v tehot. ambulancii GPK koli tomu ze babatko je mensie.
  Doteraz bol vzdy vyvin v norme s rozdielom minus 2 dni max. Aktualny nalez:
  TT podla PM 36+0
  TT podla UZ 34×4/ 19,8 percentil

  BPD 90 mm
  FL 66 mm
  Poloha hlavickou
  Placenta anterior
  HC 323 mm
  AC 306 mm
  EFW 2496 +- 364 gramov
  AFV v norme
  Cirkulacia v norme
  Zaver graviditas intacta hebd. 36+0

  Co prosim znamena ten zaver? Mozete mi prosim vysvetlit v com moze byt problem a v com zaostava babatko? Mam sa sledovat a pri probleme ist hned do nemocnice. Ide o 3. teho, pricom v 1. som mala preeklampsiu. Mam si vraj sledovat hlavne tlak.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je štandardným postupom, že pacientka po ukončenom 36. týždni tehotenstva je odoslaná obvodným gynekológom do nemocničného zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť, kde sú tehotenské poradne realizované až do samotného pôrodu. Čo sa týka USG vyšetrenia, nemusíte mať žiadne obavy, veľkostný rozdiel do dvoch týždňov je v poriadku, u Vás to bolo 10 dní. Celý popis USG je v poriadku. Tlak si samozrejme odsledujte. Pri hodnotách tlaku nad 140/90 alebo pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.