• Dieťatko je podla UZ mensie

    , Autor: IVMA

    Dobry den. Po kontrolnom UZ v 36 tt +0 som bola odporucena na kontrolu po tyzdni v tehot. ambulancii GPK koli tomu ze babatko je mensie.
    Doteraz bol vzdy vyvin v norme s rozdielom minus 2 dni max. Aktualny nalez:
    TT podla PM 36+0
    TT podla UZ 34×4/ 19,8 percentil

    BPD 90 mm
    FL 66 mm
    Poloha hlavickou
    Placenta anterior
    HC 323 mm
    AC 306 mm
    EFW 2496 +- 364 gramov
    AFV v norme
    Cirkulacia v norme
    Zaver graviditas intacta hebd. 36+0

    Co prosim znamena ten zaver? Mozete mi prosim vysvetlit v com moze byt problem a v com zaostava babatko? Mam sa sledovat a pri probleme ist hned do nemocnice. Ide o 3. teho, pricom v 1. som mala preeklampsiu. Mam si vraj sledovat hlavne tlak.

    Dobrý deň, je štandardným postupom, že pacientka po ukončenom 36. týždni tehotenstva je odoslaná obvodným gynekológom do nemocničného zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť, kde sú tehotenské poradne realizované až do samotného pôrodu. Čo sa týka USG vyšetrenia, nemusíte mať žiadne obavy, veľkostný rozdiel do dvoch týždňov je v poriadku, u Vás to bolo 10 dní. Celý popis USG je v poriadku. Tlak si samozrejme odsledujte. Pri hodnotách tlaku nad 140/90 alebo pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.