Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,355 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Cukrovka

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opytať či su vysledky veľmi zle na lačno som mala po odbere 6,31 mmol/l ale malo byt 5,10 a po vipity glukomeru som mala hodnotu 9,91mmol/l a mala byt 8,50 je tam veľke riziko ? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, máte pozitívny oGTT test, tskže podľa všetkého máte potvrdenú tehotenskú cukrovku. Nemusíte sa obávať, najvhodnejšie je sa pýtať priamo vyšetrujúcich lekárov alebo Vášho obvodného gynekológa. Odporúčam sledovanie glykémii, pri normálnom stravovaní nebude možno potrebná žiadna ďalšia liečba. Takto sa Vám ale bližšie vyjadriť neviem.

Podobné otázky

 • Tehotenská cukrovka a koronavirus

  , Autor:

  Dobrý deň. Som v 25 TT a bola mi diagnostikova tehotenská cukrovka.
  Všade sa píše ze cukrovkári sú rizikovi pri potenciálnom ochorení na Covid.
  Chcela by som sa opýtať či nie sú známe štúdie, že by aj tehotenská cukrovka spadala do tejto kategórie, a ochorenie by bolo teda ešte závažnejšie alebo sa to tehotenskej cukrovky netýka.

  Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenská cukrovka nespadá pod klasickú diagnózu cukrovky. Je pravda, že pacienti s diabetes mellitus sú rizikový, ale nie pre zvýšené hladiny cukru v krvi, jedná sa o metabolické ochorenie, ktoré má vplyv na prakticky všetky orgány. Pri tehotenskej cukrovke je to trošku inak. Čo sa týka štúdií vplyvu ochorenia COVID-19 na tehotenstvo, prešiel ešte krátky čas na to, aby boli k dispozícii relevantné štúdie, hoci niektoré poznatky už sú známe.

 • Cukrovka

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať v tehotenstve som mala tehotensku cukrovku ktorú sme z diabetologom riešili len dietov po pôrode po 6 TT som bola kontrole kde mi pani doktorka na druhý deň volala stým ze mam ešte zvisene hodnoty a mam držať zas diétu a v apríli na kontrolu chcem sa teda opýtať môže mi ešte ta cukrovka zmiznúť po schudnutí alebo sa stým mam naučiť žiť ? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, toto je otázka na diabetológa. Mierne zvýšené hodnoty môžu pretrvávať v šestonedelí, teda do 8 týždňov od pôrodu. V niektorých raritných prípadoch tehotenská cukrovka pretrváva vo forme cukrovky 2. typu. Nie som však kompetentný sa v tejto otázke vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní diabetológa a v prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností ho kontaktujte.

 • Test na cukor v tehotenstve

  , Autor:

  Dakujem za odpoved asi vam neodoslalo celu tu otazku...No mala som hodnoty skoro 9,1 tak nejak mi povedala doktorka a povedala ze to moze byt aj tym ze som vypila väčsiu davku tej glukozy? ze som mala len 50 g.tak ze musim prist znova a podla toho uvidi ci ma posle k diabetologovi no bojim sa aby som nemala tu tehotensku cukrovku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, test je potrebné zopakovať a na základe toho sa určí ďalší postup. Je lepšie, keď sa aj prípadná tehotenská cukrovka zistí včas a adekvátne sa kompenzuje, ako by malo dôjsť k dekompenzácii, čo by malo negatívny vplyv na plod, ale aj na Vás. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Cukrovka

  , Autor:

  Dobrý deň, momentálne som v 14tt a doktor mi doteraz nemeral hladinu cukru v krvi aj napriek tomu, že môj otec je diabetik od mladosti a podľa viacerých doktorov mám už niekoľko rokov predpoklad, že budem mať aj ja cukrovku.
  Mala by som si vypýtať vyšetrenie u diabetológa alebo bude stačiť ak si budem raz týždenne meriať cukor? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vrámci tehotenstva sa realizuje oGTT glukózový test v 24 TG. Ak máte hladiny glykémii v norme, stači sledovať hladinu glykémii doma, aj raz týždenne podľa odporúčaní.

 • teplé nohy

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Som tehotná (25.týždeň) a budím sa v noci na neznesiteľný pocit teplých nôh. Dávam ich do studenej vody, prípadne gélik na schladenie, ale niekedy to nepomáha. Trvá to cca aj vyše hodiny. Po pôrode by to malo zmiznúť, ale nedajú sa tieto príznaky zmierniť teraz? Občas si dám magnézium a ako - tak zaspím. Ďakujem za odpoveď. Pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčina môže byť v poruche tvorby tepla následkom hormonálnej poruchy - cukrovka ,choroby štítnej žľazy, nadobličiek, hypofýzy alebo sa jedná o cievnu poruchu. Nepoznám výsledky Vašich vyšetrení ani ostatné informácie a okolnosti, ale navštívil by som Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie skontrolovať hladinu cukru v krvi eventuálne Vás odporučí na endokrinológiu.