• Pichanie v pravom boku

    , Autor: Ivetka 1

    Dobrý deň pán doktor,
    Som v 25tt a včera som začalo veľmi pichať v pravom boku od podbruška až do krížov. Bola som na vyšetrení u môjho gynekológa a ten mi vravel, že je vsetko v poriadku, krcok uzavretý 38cm. Následne má poslal na chirurgiu aby mi vylúčili zápal žlčníka, slepaka. Na chirurgii mi spravili vyšetrenie a zistili, že zápal to nebude a pichli mi injekciu Analgin proti bolesti, že vraj v tehotenstve sa môže, ťa bolesť ustúpila, ale na internete som čítala, že Analgin počas tehotenstva sa nemôže. Teraz sa obávam či sa touto injekciou nemohlo ublížiť bábätku.

    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, Analgin je obdoba Novalginu. Analgin sa nemá podávať do 12. týždňa tehotenstva a v III. trimestri. II. trimester, v ktorom ste aj vy, je optimálnejší na užívanie liekov. Jednorazové podanie lieku vplyv na plod nemá. Nemusíte sa obávať.