Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,759 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Aspirin

  , Autor: stanka10

  Dobry deň pán doktor, včera som mala poradňu.. momentalne som 32+4 podľa ms a podľa utz v 12tt a nástupu na matersku som štyri dni dopredu, čiže 33+2.. beriem aspirin 100mg večer pred spanim kvôli rastovej retardacii, ktorá mi v 12tt vyšla 1:112. Pytala som sa doktora, dokedy mám brat aspirin a vravel, že do 34 - 34+2tt cca takto , že radšej trosku dlhšie ako kratšie.. len som sa zabudla spýtať, či sa riadiť dátumom nástupu na matersku, novým termínom pôrodu a teda som 33+2? Lebo mám posledných 5tbl aspirinu v balení to by mi vychádzalo brat do 34+0.. alebo či si kúpiť ešte v lekarni a zobrať tie 2-3tabletky navyše, či myslite, že už nemusím a posledných 5 stačí dobrat a teda ukončiť branie v 34+0? Ďakujem pekne za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, stačí Vám doužívať liek do ukončeného 34. týždňa tehotenstva, dlhšie ho neužívajte.

Podobné otázky

 • abnormálna placenta, hematóm

  , Autor:

  Dobrý deň, bola som na morfologickom ultrazvuku a bola mi zistená prítomnosť lakún na placente + intraplacentárny hematóm o veľkosti 79mm x 29mm x 50mm. Je možné, že sa tento hematóm dokáže vstrebať? Môže to znamenať nejaké ohrozenie pre bábätko? Bolo mi doporučené hematolog.vyš. a profylaktické užívanie aspirínu (150mg denne)-aj vzhľadom na to, že pri prvotrimestrálnom skríningu mi vyšlo vyššie riziko preeklampsie (pred 34.týždňom 1:169, pred 37.t.1:55, pred 42.t.1:15) je potrebné ho užívať aj napriek tomu, že nemám prítomné bielkoviny v moči a aj tlak krvi mám do 120/80? Momentálne som v 22. týždni gravidity.
  Ďakujem pekne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hematóm sa môže pomaly vstrebávať. Aspirin užívajte profylakticky, aj napriek tomu, že nemáte ťažkosti. Odporúčam absolvovať hematologické vyšetrenie. Postupujte podľa odporúčaní lekárov.

 • Dojčenie a aspirin protect

  , Autor: Zuza

  Dobrý deň, chcem sa opýtať na názor- aspirin protect 100mg počas dojčenia. Mám 4 mesačného syna, plne dojčím. Mám potvrdený trombofilný stav, počas tehotenstva a asi 2 mesiace po pôrode som pichala clexane 0,2. Hematológ mi teraz odporučil aspirin, každý druhý - tretí deň. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  osobne by som to opätovne skonzultovala s vaším hematológom i gynekológom, pretože k.acetylsalicilovú , kt. j ev aspiríne by deti do 7 rokov nemali užívať a cez mlieko sa nejaká časť do mlieka dostane, preto by som to radšej odborne skonzltovala,( prípadne i s pediatrom dieťaťa)
  uvidiíte ako sa k tomu všetky strany vyjadria(dávka , kt. vám doporučil je naozaj nízka, ale uistila by som sa)
  S pozdravom

 • Ľanový olej

  , Autor: Danulik

  Dobrý deň, som 23 tt a chcela by som užívať ľanový olej, keďže je bohatým zdrojom omega 3 kyselín. Chcem sa uistiť, že je v tehotenstve bezpečný (teda, či ho môžem ako tehotná užívať) a akú dávku by ste mi odporučili. Mám jedinú komplikáciu tehotenstva a to lepivosť krvných dostičiek, na čo užívam aspirin a od júna si budem pichať fraxiparin. Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  musíte si prečítať informácie ohľadom daného produktu, každý prípravok na trhu a to i ľanový olej by mal obsahovať info ohľadom užívania v tehotenstve .
  S pozdravom