Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,286 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tehotna

  , Autor: Haninela

  Dobry den pan doktor
  je velky problem ak som pouzivala cely cas samoopalovaci krem a nevedela som ze som tehotna? Pouzila som jednu 240ml flasu za cele obdobie a zistila som ze som tehotna ale asi uz viac mesiacov lebo som nemala menzes uz 2 mesiaca ale myslela som si ze koli pco
  Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, samoopaľovací krém by Vám ani plodu ťažkosti spôsobiť nemal, nemusíte sa obávať.

Podobné otázky

 • Nevidno plod

  , Autor: Monigue

  Dobrý deň, pán doktor, prosím vás som tehotná a 22.11.
  som bola na kontrole. Moja gynekologička mi povedala,že plod nevidno. Viete mi poradiť? Posledná menštruácia bola 7.10.2021.
  Prosím vás môže to mať nejaký súvis s tým, že som mala pásový opar?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali pravidelný menštruačný cyklus by ste už mali byť cca v 7 týždni tehotenstva a embryonálne štruktúry, ako aj vitalitu už musí byť vidieť. Ak však bol menštruačný cyklus nepravidelný, je možné, že ste ešte v nižšom týždni tehotenstva a za istých okolností ešte nemusí byť vidieť embryonálne štruktúry. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Emmae

  Dobrý deň,v piatok(19.11)som robila priateľa rukami mal ich od toho aj on a potom po 20-30 minútach on mna prstami no ruky si utrel iba do servítky a mal ich suché od rana ma boli podbruško a škvŕka mi v bruchu.Myslite si ze je tam nejaká šanca ze som tehotná alebo si to iba domyslam.Neviem koľko prežije spermia na vzduchu takze neviem posúdiť.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste nemali nechránený pohlavný styk, tehotná uvedeným spôsobom nebudete.

 • Je veľká šanca byť tehotná?

  , Autor: Maja9511

  Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať, je nejaká šanca, že by som mohla byť tehotná ak som mala s priateľom sex a on mal kondóm, ja som mala pharmatex gél, určite dobre aplikovaný a on sa do mňa nespravil, ale až po niekoľkých minútach vonku mimo mňa? Plus som v sebe určite mala alkohol z oslavy, tak či to nejak nemohlo znížiť účinok gélu alebo či napriek tomu všetkému môžem byť tehotná. Hormonálnu antikoncepciu nemôžem užívať. Ďakujem za odpoveď, prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností tehotná nebudete, nemusíte sa obávať.

 • Pohyby bábätka

  , Autor: Barbora_Smolková_0117122633

  Pekný deň prajem!
  Som prvorodička v 30 týždni tehotenstva. Chcela som sa vás spýtať ohľadom pohybov bábätka. Placentu mám na prednej stene od začiatku pociťujem len také mierne kopance alebo prevalovanie sa proste necítim bábätko dosť často. Chcela som sa spýtať či to môže mať súvis s tou placentou alebo je niečo z bábätkom? Veľmi ma to znepokojuje iné ťažkosti nemám. Vopred vám ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, placenta na prednej stene môže pôsobiť ako tesnenie a preto tehotná žena môže cítiť pohyby plodu menej intenzívne, cítiť ich však musí. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne tehotenskú pohotovosť.

 • Očkovanie proti Covid 19 v druhom trimestri

  , Autor: Petronela4925

  Dobry den, v auguste som sa dala zaockovat prvou davkou od spolocnosti pfizer. Potom som zistila ze som tehotna a na druhu davku som nesla. Čítala som rôzne štúdie o tom ze je to bez bezpečné a ze vakcina je neziva. Ale stále da neviem rozhodnúť. Viete mi poradiť?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, očkovať vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech je počas tehotenstva bezpečné. Ak je žena očkovaná plnou dávkou (aspoň 2 dávky) počas tehotenstva, je prakticky očkovaný aj plod. Najvhodnejšie je očkovanie v II. trimestri, kedy to má najväčší vplyv aj na plod. Rozhodnutie je však na Vás.