Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,919 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pulz

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor som v 20tt krvný tlak mam normálny ale pulz mam vysoký aj v kľude. Od 92 niekedy 104. Riešila som to tento problém pred tehotenstvom. Endokrinologia, kardiológia, horm profil aj u gynekológa všetko boli výborné výsledky.
  Nemavam nevoľnosti, niekedy trocha boli hlava alebo sa viac zadycham.. Môže byť s tým nejaký problém? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to. Pri pretrvávaní tachykardie bude vhodné navštíviť internistu, ktorý Vám po vyšetrení vie predpísať lieky na pulz.

Podobné otázky

 • Vysoký pulz

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Som v 31. týždni tehotenstva a dnes ráno som mala vysoký pulz okolo 100, tlak bol normálny. Potom som cestovala autom a prišlo mi zle ako pred odpadnutím (potenie, zahmlievanie pred očami, hučanie v ušiach...). Keď sme zastavili, po nejakom čase to prešlo. Chcela by som sa opýtať či mám tento stav nejako riešiť s lekárom (poradňu mám až o 3 týždne) alebo je to v tehotenstve bežné. Prípadne, či sa mám v budúcnosti radšej vyhýbať cestovaniu a podobne. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pulzová frekvencia do 100 je v norme. O tachykardiu sa jedná pri pulzoch nad 100/ min. Spomínaná slabosť mohla byť spôsobená dehydratáciou, ale aj inými možnými príčinami. Takto Vám viac neviem povedať. Určite si to odsledujte, dodržujte hydratáciu 2 litre/ deň, hlavne v tomto letnom období. Pri opakovaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • tehotenstvo

  , Autor: simička

  Dobrý den pani doktorka mám taku otazočku som v 23 tt a v posledných týždnoch cítim silné búšenie srdca hlavne ked ležím na chrbte a potom sa musím pretočit na bok raz je dobre a raz nie pulz mam niekedy aj 110/min môže nejako ublížit poradnu mám o týžden dakujem pekný den

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  na chrbáte neležte, radšej ľavý bok
  k lekárovi radšej zájdite skôr, nech sa vám natočí ekg, či sa nejedná o nejakú novozistenú arytmiu alebo podobne v rámci bezpečnosti vás i plodu
  s pozdravom

 • otázka

  , Autor: sandraaaaa

  Dobrý deň, som v 32tt a chcem sa opýtať: 1. Skoro cele teho. mám pálenie pri močení ale nie pri každom. Moč som si z vlastnej iniciatívy dala vyšetriť 2 krát za cele tehu u svojej obvod. lekárky, neviem na aký rozbor to posielali , ale výsledky trvali asi týždeň (povedala som že mám pálenie pri močení a podľa toho poslali na rozbor). Vždy bol výsledok ok. Moje gynekologička mi na každej poradni vyšetruje moč s papierikom tiež vždy je ok, ale na rozbor mi ho poslať ona nechcela. Na gynekologii mi za cele tehu zobrala gynek. stery asi 5 krát pre žlté výtoky a tiež boli vždy ok. Z čoho to palenie potom môže byť mám to hlavne v noci na vecku a to ma ako keby palila močova trubica na spodu. Niekedy ma boli podbruško viac na lavej strane, ale vraj sa mi rozťahuje maternica. Ake vyšetrenia by mi mali urobiť? 2. Asi 3 týždne mi je slabo. Mám aj zistenu asi pred mesiacom anemiu hemoglobulin som mala vtedy115. Užívam 1 tab denne Ferro- Folgamma. Gynekol. som povedala zobrala odbery -pečenove testy, CRP a neviem ešte čo ,bolo to všetko ok. Tlak som mala vtedy na poradni 159 na 70. Inak mávam 117 na 65 a pulz do 90. Napr. aj dnes. Uživam magnerot 2 krat denne proti krčom a tvrdnutiu bruška. chcem sa opýtať či tato nevolnosť môže ohroziť babo. niekedy sa mi ťažšie dýcha či to môže tiež ohroziť babo. DAKUJEM

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  tehotenstvo je niekedy pre ženu veľká psychická záťaž a preto sa niekedy bežné príznaky môžu javiť ako problém. Myslím, že vaša pani doktorka určite nič nezanedbala a urobila všetky možné odbery a keďže sú všetky v poriadku nemáte dôvod sa obávať ani o vás ani o vaše dieťatko.