Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,387 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pulz

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor som v 20tt krvný tlak mam normálny ale pulz mam vysoký aj v kľude. Od 92 niekedy 104. Riešila som to tento problém pred tehotenstvom. Endokrinologia, kardiológia, horm profil aj u gynekológa všetko boli výborné výsledky.
  Nemavam nevoľnosti, niekedy trocha boli hlava alebo sa viac zadycham.. Môže byť s tým nejaký problém? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to. Pri pretrvávaní tachykardie bude vhodné navštíviť internistu, ktorý Vám po vyšetrení vie predpísať lieky na pulz.

Podobné otázky

 • 2. trimester - špinenie

  , Autor:

  Dobrý deň :)

  som v 16t. tehotenstva. Už týždeň špiním. Nie je to nič strašné, ale doteraz som to nemala. Zhoršuje sa to po prechádzke, po nákupe. Keď ležím je to ok. (Akurát ja nie som ležiaci typ) :D

  Hneď ako sa mi to stalo som išla ku gynekologičke, urobila mi kontrolu, popočúvala srdiečko bábätka, poslala na ultrazvuk, na ekg, a keďže mám Crohnovu chorobu na rektoskopiu. Všetko je tip top. Krv, moč tiež. Ja sa cítim celkom fajn. Mávam dosť nízky tlak a vyšší pulz (cca 80/50, 90), trošku, paradoxne v ľahu a dlhom sede ma bolí v podbrušku. Ale je to len taká akoby predmenštruačná bolesť.

  Ja som vám už inak písala, komunikovali sme mailom kvôli pôrodu v Šaci :) Som v BA. A v stredu cestujem na východ. Ak by mi ten výtok neprešiel, myslíte, že je vhodné prísť na kontrolu do Šace? (trošku váham, či ma lekárka správne vyšetrila).

  Ako by ste postupovali vy a čo mi odporúčate, aby ten výrok prestal?

  Ďakujem Vám,
  Katka LJ

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa tehotenstva súvisí najčastejšie s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, po 16. týždňi už placentou. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, neobával by som sa. Maternica sa každým dňom zväčšuje, čo môžete pociťovať ako tlaky alebo ťahavé pobolievanie, či občasné pichnutie v pošve. Čo sa týka výtoku, skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, užívajte vaginálne probiotiká. Odsledujte si to.

 • Vysoký pulz

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Som v 31. týždni tehotenstva a dnes ráno som mala vysoký pulz okolo 100, tlak bol normálny. Potom som cestovala autom a prišlo mi zle ako pred odpadnutím (potenie, zahmlievanie pred očami, hučanie v ušiach...). Keď sme zastavili, po nejakom čase to prešlo. Chcela by som sa opýtať či mám tento stav nejako riešiť s lekárom (poradňu mám až o 3 týždne) alebo je to v tehotenstve bežné. Prípadne, či sa mám v budúcnosti radšej vyhýbať cestovaniu a podobne. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pulzová frekvencia do 100 je v norme. O tachykardiu sa jedná pri pulzoch nad 100/ min. Spomínaná slabosť mohla byť spôsobená dehydratáciou, ale aj inými možnými príčinami. Takto Vám viac neviem povedať. Určite si to odsledujte, dodržujte hydratáciu 2 litre/ deň, hlavne v tomto letnom období. Pri opakovaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • tehotenstvo

  , Autor: simička

  Dobrý den pani doktorka mám taku otazočku som v 23 tt a v posledných týždnoch cítim silné búšenie srdca hlavne ked ležím na chrbte a potom sa musím pretočit na bok raz je dobre a raz nie pulz mam niekedy aj 110/min môže nejako ublížit poradnu mám o týžden dakujem pekný den

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  na chrbáte neležte, radšej ľavý bok
  k lekárovi radšej zájdite skôr, nech sa vám natočí ekg, či sa nejedná o nejakú novozistenú arytmiu alebo podobne v rámci bezpečnosti vás i plodu
  s pozdravom

 • otázka

  , Autor: sandraaaaa

  Dobrý deň, som v 32tt a chcem sa opýtať: 1. Skoro cele teho. mám pálenie pri močení ale nie pri každom. Moč som si z vlastnej iniciatívy dala vyšetriť 2 krát za cele tehu u svojej obvod. lekárky, neviem na aký rozbor to posielali , ale výsledky trvali asi týždeň (povedala som že mám pálenie pri močení a podľa toho poslali na rozbor). Vždy bol výsledok ok. Moje gynekologička mi na každej poradni vyšetruje moč s papierikom tiež vždy je ok, ale na rozbor mi ho poslať ona nechcela. Na gynekologii mi za cele tehu zobrala gynek. stery asi 5 krát pre žlté výtoky a tiež boli vždy ok. Z čoho to palenie potom môže byť mám to hlavne v noci na vecku a to ma ako keby palila močova trubica na spodu. Niekedy ma boli podbruško viac na lavej strane, ale vraj sa mi rozťahuje maternica. Ake vyšetrenia by mi mali urobiť? 2. Asi 3 týždne mi je slabo. Mám aj zistenu asi pred mesiacom anemiu hemoglobulin som mala vtedy115. Užívam 1 tab denne Ferro- Folgamma. Gynekol. som povedala zobrala odbery -pečenove testy, CRP a neviem ešte čo ,bolo to všetko ok. Tlak som mala vtedy na poradni 159 na 70. Inak mávam 117 na 65 a pulz do 90. Napr. aj dnes. Uživam magnerot 2 krat denne proti krčom a tvrdnutiu bruška. chcem sa opýtať či tato nevolnosť môže ohroziť babo. niekedy sa mi ťažšie dýcha či to môže tiež ohroziť babo. DAKUJEM

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  tehotenstvo je niekedy pre ženu veľká psychická záťaž a preto sa niekedy bežné príznaky môžu javiť ako problém. Myslím, že vaša pani doktorka určite nič nezanedbala a urobila všetky možné odbery a keďže sú všetky v poriadku nemáte dôvod sa obávať ani o vás ani o vaše dieťatko.