Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,763 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krcok

  , Autor:

  Dobry den ket mam nariadeny kludovy rezim znamena to ze musim mat vilozene nohy ked lezim ....lezim celi den ale nemam nohy vylozene je to potrebne ???zvnutra sa neotvaram len vonkajsia branka je pre spic a krcok 4cm ....druhorodicka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte striktne ležať s vyloženými nohami.

Podobné otázky

 • Veľkosť bábätka

  , Autor:

  Dobrý deň. V piatok som bola pri svojom lekárovi a robil mi ultrazvuk . Povedal že plod má váhu 1340g (bola som v 31+5) dnes som 32+0 . Hlavička mala priemer 8cm a kŕčok 3,8cm. Zaujíma ma aj váš názor či je to v poriadku pretože môj lekár všetko väčšinou zľahčuje. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vrámci USG vyšetrenia sa hodnotí viacero parametrov, Vami spomínané tri údaje sú vyňaté, je dôležité komplexné zhodnotenie. Dĺžka krčka ako aj priemer hlavičky je v poriadku, veľkostne plod vychádza o niečo menší ako je priemer, ale hodnotiť to len takto jednotlivo je neobjektívne. Najvhodnejšie je sa pýtať priamo lekárov pri vyšetrení. Ak Vám bolo povedané, že je všetko v poriadku, nemusíte sa obávať.

 • Krcok

  , Autor:

  Dobrý deň som 24 TT. Chcem sa opitat krcok meria 4cm.a von. Bránka pre špic... druhorodicka ci môžem mať pohlavný styk.... Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri spomínanom náleze pohlavný styk mať môžete.

 • Krcok

  , Autor:

  Dobry den poradte mi prosim keby som bola vasa pacientka ako bi ste postupovali ...merali mi krcok 4cm a vonkajsia branka pre spic druhorodicka a jeden potrat .... Som 24 tt.mam sa bat celi den lezim uzivam utrogestan a magnerot ....dakujem....mam celi den len lezat ??????

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ako som Vám už písal, nemusíte celý deň ležať. Máte nasadenú potrebnú liečbu. Nález, podľa toho čo ste napísali, nemáte katastrofálny. Pokračujte v nasadenej liečbe, báť sa určite nemusíte. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krcok

  , Autor:

  cervikometria je 4 cm som druhorodicka a von.branka pre spic ....a ak bi sa skracoval tak aka ma bit dlzka pre serklaz abi ma zasili som 24 tt.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, s takýmto nálezom na cerclage nie je dôvod. Cerclage sa robí pri pokročilejšom náleze s výrazným funnelingom, teda vnútorným otváraním krčka maternice do 24. týždňa tehotenstva.

 • Krcok

  , Autor:

  krcok mam4cm a som 24tyzden som druhorodicka a jeden potrat a von .branka pre spic musim celi den lezat a mat vilozene nohy ???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak bolo USG vyšetrenie v poriadku a krčok maternice sa zvnútra neotvára, nemusíte celý deň ležať s vyloženými nohami. Keďže ale nepoznám žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, neviem sa Vám objektívne vyjadriť. Ak Vám bol obvodným gynekológom odporúčaný kľudový režim, dodržujte ho a postupujte podľa odporúčaní.