Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,844 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hodnoty

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať na tieto hodnoty, či sú v poriadku:
  PAPP-A 2,05
  free-beta hCG 74,2
  NT 1,4
  Testy boli robené v 12+6tt
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Papp-A máte v norme, hodnota free beta-HCG je zvýšená a NT je v norme. Najvhodnejšie je sa pýtať priamo vyšetrujúceho lekára.

Podobné otázky

 • Skrateny krcok maternice

  , Autor:

  Dobrý deň p. doktor,
  som v 23 tyzdni tehotensta a na poslednej poradni mi doktor povedal ze sa mi začal otvarat krčok .Sú tieto hodnoty ešte primerané, alebo je tam už velke riziko? Minuly rok som podstupila konizaciu krčka
  Hodnoty:
  Hrdlo 1,5 cm VB a CK pre prst
  Uterus 1pnp normotonicky OPP
  TVS cervix 30 mm bez ICI
  Momentálne som na PN a mam nariadeny klufovy režim

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krčok zmenený po konizácii predstavuje riziko potratu alebo predčasného pôrodu už od začiatku tehotenstva. Podľa USG vyšetrenia sa krčok zvnútra neotvára. Dodržujte nariadený kľudový mrežim, postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa a v prípade ťažkostí ho navštívte.

 • zvýšené hodnoty S-žlč kyseliny

  , Autor: iny

  Dobrý deň prajem,
  chcela by som sa spýtať. Som v 36tt. už asi 2-3 mesiace pozorujem zvýšené svrbenie celého tela, len vo večerných hodinách. Neprikladala som tomu význam a lekárovi som to spomenula až pred mesiacom. Pečeňové testy vyšli v poriadku, no hodnoty S-žlč. kyseliny mám 6,6 a tolerancia je uvedená 0-6. Doktor ma informoval, že pokiaľ nemám vačšie problémy so svrbením, že sa to nerieš, prípadne len pozoruje.

  Chcem sa spýtať na Váš názor. či naozaj nie je potrebná nejaká liečba a či mám mať obavy, keďže som o probléme doktora neinformovala skôr?

  Ďakujem za odpoveď. Pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri pretrvávaní ťažkostí je nutné realizovať kontrolné odbery nie len na pečeňové testy, ale doplniť aj vyšetrenia amylázy. Keďže nepoznám bližšie okolnosti, ani výsledky, je ťažké sa takto objektívne vyjadriť. Môže sa u Vás jednať o miernu formu, ale počínajúcu tehotenskú cholestázu. Užívať môžete Essentiale 3x1 tbl. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.

 • Euthyrox

  , Autor:

  Dobry den,
  pred 6tyzdnami som zacala v tehotenstve uzivat euthyrox 35mg. Teraz mi brali krv a opat kontrola a vraj je potrebne zvysit davku na 50mg, teraz som v 25tt tehotenstva. Nikdy som problem so stitnou zlazou nemala az teraz v tehotenstve. Moze to nejako prosim ublizit babatku? Respektive mozu lieky/stitna zlaza poskodit babatko? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenstvo je pre organizmus matky záťaž, kedy sa môže prejaviť znížená funkcia jedného ale aj viacerých orgánov alebo systémov. Za predpokladu dodržiavania predpísanej liečby to vplyv na plod ani na Vás do budúcnosti nebude mať. Po tehotenstve je nutné opäť hodnoty hormónov štítnej žľazy skontrolovať, stav sa postupne upraví a liečba sa postupne vysadí, aj úplne. Postupujte podľa odporúčaní endokrinológa.

 • Plodova voda

  , Autor:

  Dobry den,
  Bola som na poradni a pan doktor mi povedal, ze vzhladom nato, ze si picham fraxiparine 0,4 mala by som mat vacsie babatko a viac plodovej vody. Do diagnozy mi napisal toto:
  PV oligohydramnion l. st., stlpec 5cm, AFI 9cm, VVCHN, RI au 0,64 RI acm 0,85.

  Navrhol zvysit davku fraxiparinu na 0,6.

  Su to zle vyslekyy pan doktor? Mozem sa zacat obavat?
  Som v 30+1 a babatko ma 1560g a ze zodp 30+6. Prietoky su ukazkove.

  Dakujem velmi pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, plodovej vody máte dostatok, hodnoty AFI 9 sú v norme, hoci na spodnej hranici normy. Skratke VVCHN celkom v tomto kontexte nerozumiem. Prietoky sú v poriadku. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov, ktorý poznajú všetky informácie a výsledky vyšetrení a najobjektívnejšie sa vedia vyjadriť.

 • Cholesterol

  , Autor:

  Dobry deň...Prosim Vas chcem sa opytat?Mam velmi vysoky cholesterol 9.03 som v 34 tt mam tam.napisane stredne VK riziko..Ja uzivam aj lieky na tlak dopegyt nakolko som mala hypertenziu aj pri prvom dietatku ale ja som aj dost velky stresar ked som v klude mam fajn tlak len tep vysoky skoro 105 ..a tlak 122,82 ...
  ..Mam stym.ist k moje vseobecnej doktorke len ona teraz neordinuje az buduci tyzden...Posledny mesiac uz nemozem ani v noci spavat zacalo ma trochu svrbiet telo preto mi brala aj krv na pecen..a mam take nepokojne nohy..Ako viem.ze to uz je 3 trimester ze je to viac menej na spadnutie ale aj tak sa bojim aby som neuskodila babatku sebe...Tak sa som sa chcela informovat..Ako asi by som mala upravit stravu a viac sa aaj hybat pretoze sa aj dost malo hybem..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne výsledky, či už krvných vyšetrení, prípadne vyšetrení moču na zistenie prítomnosti bielkoviny, rovnako tak nepoznám žiadne informácie ohľadom nameraných hodnôt krvného tlaku, či tepu, preto sa neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Na základe jednej hodnoty tlaku či tepu sa vyjadriť nedá. Hladinu cholesterolu máte vyššiu, v tehotenstve je to ale normálne. Po pôrode sa to skontroluje. Čo sa týka tepu, normálna hodnota je do 100. Ak sa Vášmu obvodnému gynekológovi nebude niečo pozdávať, alebo výsledky vyšetrení nebudú v poriadku, odošle Vás na vyššie pracovisko do nemocnice. Opakujem ale, bez poznania výsledkov, hodnôt meraní, informácií, či okolností sa Vám takto neviem bližšie vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.