Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,642 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Aniball

  , Autor:

  Dobrý deň, momentálne som v 34+1tt. Chcela by som sa spýtať, kedy môžem začať cvičiť s balónikom (Aniball), či od budúceho týždňa, alebo až o dva týždne. Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, najvhodnejšie je začať cvičiť po ukončení 36. týždňa tehotenstva.

Podobné otázky

 • 37tt a lieky

  , Autor:

  Dobrý deň, robili mi výter z pošvy a doktor mi predpísal Dalacin V 2% na 3 dni a potom Gynoflor 3x týždenne. Rada by som začala cvičiť s Aniballom, po troch dňoch liečby Dalacinom môžem začať používať Aniball? Doktor mi ho odporučil ale zabudla som sa spýtať kedy môžem začať. Bojím sa, aby som nezačala moc neskoro a potom veľa nenacvičila. Výter na streptokoka som mala negatívny. Toto by mali byť lieky na nejakú baktériu? Ďakujem vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo výtere z pošvy musela byť zistená nejaká iná baktéria, ako Streptococcus agalactiae, záleží od druhu baktérie. Ak ste Dalacin doužívali, s a Aniballom začať cvičiť môžete.

 • Aniball a porod

  , Autor: zizzi

  Dobry den, chcela by som sa informovat, ci sa moze cvicit s aniballom aj v pripade hemoroidov a ci su hemoroidy dovod na sekciu, hoci by som chcela uprednostnit prirodzeny porod, ak to bude mozne. Moj obvodny gynekolog tuto pomocku neuznava a preferuje nastrihy, comu sa chcem touto pomockou vyhnut. Este sa chcem opytat, ci ak budem rodit prvykrat sekciou, ci uz druhe babatko budem musiet takisto rodit len sekciou. Dakujem krasne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hemoroidy nie sú indikáciou k cisárskemu rezu. Čo sa týka cvičenia z aniballom, je to pomerne účinná pomôcka k cvičeniu hrádze a príprave hrádze na pôrod hlavičky. Samotné cvičenie z aniballom Vám však ešte nezaručí, že nebude nutné urobiť nástrih. Čo sa týka spontánneho pôrodu po predchádzajúcom cisárskom reze, tzv. VBAC pôrod, je to množné po splnení istých podmienok.