Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,031 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dobry den

  , Autor:

  Som v 2.mesiaci 9.tyzden dnes na gatkach trocha krvi a hnedy vytok.
  Bojim sa lekar mi kaze prist az zajtra na vysetrenie.Bojim sa

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, do 16. týždňa je špinenie spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je vhodnejšie, ak sa krv dostane von, ako medzi zárodok a stenu maternice. Zostaňte v kľude a zajtra navštívte Vášho obvodného gynekológa. Pri silnom krvácaní vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

Podobné otázky

 • Tvrdnutie bruška

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor som 17+5 tt a už cítim pohyby take jemne štuchanie a mam bolesti po bokoch a v podbrusku kŕče nemôžem sa postaviť alebo chodiť som dosť chudá a od začiatku tehotenstva cítim roztahovanie maternice intenzívnejšie ale čo ma trošku straší je že mi niekedy stvrdne podbrusko ako a zacítim tlak a hneď to prestane alebo niekedy keď ma boli v podbrusku keď sedím tak ma boli v podbrusku stvrdne bruško a hneď prestane môže to byt len tým že ma drobec tlači ? Na poslednej poradni som mala všetko v poriadku akurát teraz ako som začala 17 týždeň tie bolesti inak nič. Ďakujem vam za odpoved krásny deň prajem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u niektorých žien je zväčšovanie maternice v začiatkoch tehotenstva o niečo bolestivejšie. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Lekár ma rýchlo vyšetril a zabudol povedať či je všetko v poriadku

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor som 17+4 tt možno je to blba otázka ale chcela by som od vás vedieť či je všetko ok nakoľko ma lekár rýchlo vyšetril a nepovedal či je všetko v poriadku napísal mi na list o bábätku ale nerozumiem tomu
  CS 0b, TK 130/80 torr, DK bpn spec: sliznice začervenalé, opuchnuté
  TSV: CM 43 mm size fnl, v dutine GS prav. tvaru, AS+, PP+, BPD 35.2 mm, AC 114.5mm, FL 22.2mm, zodp.hedb. 16+5 strašne by som vam bola vďačná ak by ste mi trošku upresnil tie veci a či je všetko s bábätkom v poriadku poprípade či neni priveľmi malinké.. ďakujem prajem pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak by niečo nebolo v poriadku, lekár by Vás z ambulancie poslal do nemocnice alebo odporúčal režimové opatrenia, či nasadil liečbu. Hodnoty sú v poriadku. Podľa opisu máte začervenanú sliznicu pošvy. Skúste si realizovať vaginálne výplachy a užívajte vaginálne probiotiká. Do budúcna sa nebojte pýtať.

 • Bolesti v podbrusku a pichanie v bokoch

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor som 17+3 tt a mávam bolesti v podbrusku a hrozne pichanie v ľavom a niekedy ma boli aj cela pravá strana podbrusko a aj boky mam citlivé na dotyk niekedy sa v posteli nemôžem ani otočiť.. poslednú dobu som viac v strese ako obvykle a mala som kvasinkovu infekciu myslite že môže mat na to dopad toto ? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, maternica sa každým dňom zväčšuje, čo môže spôsobovať bolesti napínajúcich sa väzov závesného aparátu maternice. Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • II.skrining -termin

  , Autor:

  Pan doktor prosim Vas nevedeli by ste mi pomoct s tym terminom? Volala som tam tak tvrdili mi ze nie su terminy. Mohla by som prist kedykolvek. Aktualne som 20+5tt 0919286345 kontakt na mna, ak by ste mi s tym prosim vedeli pomoct, bola by som vďačná.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, denne sa ku nám objednáva niekoľko žien. Stane sa, že sa aj v priebehu hodiny všetky termíny obsadia. Bohužiaľ, tiež máme hranice svojej kapacity, takže nevieme vždy vyhovieť všetkým tehotným ženám.

 • Test na cukor v tehotenstve

  , Autor:

  Dakujem za odpoved asi vam neodoslalo celu tu otazku...No mala som hodnoty skoro 9,1 tak nejak mi povedala doktorka a povedala ze to moze byt aj tym ze som vypila väčsiu davku tej glukozy? ze som mala len 50 g.tak ze musim prist znova a podla toho uvidi ci ma posle k diabetologovi no bojim sa aby som nemala tu tehotensku cukrovku.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, test je potrebné zopakovať a na základe toho sa určí ďalší postup. Je lepšie, keď sa aj prípadná tehotenská cukrovka zistí včas a adekvátne sa kompenzuje, ako by malo dôjsť k dekompenzácii, čo by malo negatívny vplyv na plod, ale aj na Vás. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.