Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,936 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám 18 rokov a dnes, v prvý deň mennštruácie to prišlo presne tak ako som očakávala ale čo ma zaskočilo je, že som krvácala iba raz a neskôr počas dňa už vôbec. Môže za tým byť niečo vážne alebo ide iba o anomáliu prípadne stres alebo výkyvy váhy?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa znepokojovať. Je to pomerne bežné, nemusí za tým byť žiadna anomália. Odsledujte si to. Stres má samozrejme vplyv na menštruačný cyklus. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Dieta

  , Autor: Danka42

  Dobry den. Potrebujem poradit ohladom tehotenstva a dietata. Kamaratova zena posledna menstruacia 25.11.2018 ale on vie s istotou ze pohlavny styk mali len 25.12.2018 ,10.1.2019 krvnym testom potvrdene tehotenstvo. Dieta narodene 29.8.2019 . Otazka je moznost ,ze by to dieta nebolo jeho? Je tam plnych 9m tehotenstva? Dieta bolo plne donosene. Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vždy, ak dôjde k nevere, je možné, že dieťa môže byť nemanželské. Ak bola posunutá ovulácia, ktorá prebiehala v čase menštruácie, v tom prípade by bola štandardná dĺžka tehotenstva prekročená o viac ako týždeň. Pre jednoznačné potvrdenie otcovstva je vhodné realizovať genetické testy.

 • Môžem byť tehotná

  , Autor: Keli

  Dobrý deň chcem sa spýtať mešká mi menštruácia 9 dni ale s priatelom sme použili ochranu a nepraskla pratel sa ani nespravil môžem byť tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Nemusí sa jednať iba o tehotenstvo. Za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si môžete realizovať tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Termin

  , Autor: Hanka46

  Dobrý deň,
  Je možné aby lekár na ultrazvuku nevidel že dieťa je staršie? Moja posledná menstruacia trvala len 3 dni Dr. Mi vypočítal ze som v 20 týždni od poslednej menštruácie ale mohla som byt tehotná už aj pred tou 3 dňovou menštruáciou. Vždy som mala menštruáciu 7-8 dni tak ma zaujíma či nemôžem mať zle vypočítaný termín.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, termín pôrodu sa štandardne stanovuje podľa dvoch termínov. Podľa poslednej menštruácie, za predpokladu, že bola pravidelná a podľa prvotrimestrálneho USG vyšetrenia v 12. týždni tehotenstva. Ak bol u Vás neskorý záchyt tehotenstva a navyše menštruačný cyklus nebol pravidelný, najobjektívnejšie je stanoviť termín pôrodu podľa veľkosti plodu. Nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, takže sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Meskajuca menstruacia

  , Autor: Dada123456

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať mešká mi menstruacia 4 deň a mam bolesti prs asi už mesiac posledný pohlavny styk bol 10.11.2022 a posledná menstruacia bola 28.11.2022 ale bola dosť slaba mala som aj hnedé špinenie zo začiatku a ku koncu už pár mesiacov sa mi stalo ze som mala v čase menstruacie hnedú krv namiesto normálnej menstruacie môžem byt tehotna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Štyri dni meškajuca menštruácia ešte nič neznamená. Tehotenský test má zmysel realizovať nasjkôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pozitívny tehotenský test

  , Autor:

  Dobrý deň prajem, som mamina 6 mesačného bábätka a už som mala 3x menštruáciu aj počas dojčenia. Teraz mi menštruácia meškala 3 dni a mali sme chránený sex, no predsa som si spravila test a vyšiel slabunko pozitívny. Následne som predsa len menštruáciu dostala. Chcem sa spýtať, je to normálne že bol test pozitívny a prečo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má práve preto zmysel realizovať najskôr až na 14. deň meškajúcej menštruácie! Skôr realizovaný tehotenský test môže byť falošne pozitívny, prípadne sa môže jednať aj o mikropotrat.