Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,382 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Menštruacia

  , Autor: Janka

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám 18 rokov a dnes, v prvý deň mennštruácie to prišlo presne tak ako som očakávala ale čo ma zaskočilo je, že som krvácala iba raz a neskôr počas dňa už vôbec. Môže za tým byť niečo vážne alebo ide iba o anomáliu prípadne stres alebo výkyvy váhy?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa znepokojovať. Je to pomerne bežné, nemusí za tým byť žiadna anomália. Odsledujte si to. Stres má samozrejme vplyv na menštruačný cyklus. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Tehotensky test

  , Autor:

  dobrý deň prosím vás ak som náhodou otehotnela a sú to skoro 3 týždeň dozadu môžem si už urobiť tehiteky test ? Aj teraz poobede ? A už mi to mešká nejako dva dni a väčšinou mi meksaju aj 3-4 tak ako mám spraviť počkať alebo ho hneď kúpiť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test je najlepšie realizovať z ranného moča, najlepšie po minimálne 14tich dňoch meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Ak Vám mešká menštruácia iba dva dni, nič to ešte neznamená.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň prosím vás aké je vysoké riziko pri nechránenom pohlavnom styku neejakuoval až mimo aké je tam riziko prosím vás ? Už sú to 3 týždne a mám mykozu a asi 5 dní od styku má strašne začali bolieť prsia už má bolia skoro 3 tyzdne a mz mám dostať zajtra myslite si že sú to príznaky mz alebo tehotenstva ? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri nechránenom pohlavnom styku bez ohľadu na ejakuláciu, je istá pravdepodobnosť tehotenstva. Spomínané príznaky môžu byť prejavom blížiacej sa menštruácie. Odsledujte si to. Ak sa menštruácia nedostaví a bude meškať 14 dní, realizujte si tehotenský test. Čo sa týka mykózy, ak dostanete v najbližších dňoch menštruáciu, počkajte na obdobie po menštruácii, mykóza sa počas menštruácie nelieči. V prípade pretrvávania ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobry den moze byt frajerka tehotna ak som sa do nej nespravil a prišiel jej menzes 14 dni po styku ale nespravil som sa do nej ,,dik...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa partnerke dostavila menštruácia načas, pravdepodobnosť tehotenstva je malá. Treba si to odsledovať. Pri nechránenom pohlavnom styku stále existuje šanca tehotenstva. Do budúcna odporúčam používať jednu z foriem antikoncepcie.

 • Môžem byť tehotná?

  , Autor:

  Dobrý večer,
  Mešká mi menštruácia 5 dní. Pohlavný styk sme tento mesiac mali chránený, minuly mesiac som mala menštruáciu rovnako silnú ako iné mesiace aj napriek 4dňovému meškaniu. Nechránený prerušovaný pohlavný styk sme mali ešte pred poslednou menštruáciou, kde si je priateľ istý, že nič mu neušlo. Pre istotu som si po menštruácii spravila testy a všetky vyšli negatívne. Pri meškaní tejto menštruácie som si taktiež robila tehotenské testy (2 dni pred očakávanou menštruáciou, v deň očakávanej menštruácie a deň po nej) a všetky boli negatívne. Príznaky tehotenstva nemám. Iba teraz sa pridala mierna bolesť pŕs ako mi býva pred menštruáciou. Môžem byť tehotná z minulého cyklu aj napriek negatívnym testom?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr 14 dní meškajúcej menštruácie. Ak boli tehotenské testy minulý mesiac negatívne, nemyslím si, že ste tehotná. Odsledujte si to. Aktuálne počkajte, kým Vám menštruácia bude meškať 14 dní, realizujte si tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Chcem sa opýtať' menzes som mala dostat 2.5 a doatala som ho 1.5 lenže ten menzes nebol taký aký mávam stále. Bol slabý a bol spojený z hnedým výtokom. Asi 3 deň mám bolesti v podbrušku a bolesti krížov. Hlavne v noci a tiež mám aj bolesť žalúdka. Tehotenský test som su robila ale vyšiel negatívny. Môže to mať aj súvis s liekmi, ktoré užívam na štítnu žľazu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruácia môže mať rôzne trvanie, ako aj intenzitu. Bolesť žalúdka súvis s menštruáciou nemá. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení, odberu krvi, ako aj USG určí možnú príčinu Vašich ťažkostí a stanoví ďalší postup.