• 39 tt

    , Autor: Matadodok

    Dobry den od vcera vecera necitim pohyby ...bola som na pohotovosti lekarka mi napisala ...pph post 1 .As+.p+ placenta na ps ııı...term oligohydramnion.....bpd 36+6tt...ac 327 36+6tt ....toko bez cinnosti .a od vtedy sa slabunko pohla ci sa mam bat ..bo nic nepovedala k tomu ...hrdlo polohotuhe sakralne ulozene v dlzkec1.5 az 2 cm...pre clanok prsta pootvorene...dorporuxila pri opakovani hospitalizaciu dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, USG vyšetrenie popisuje postavenie plodu hlavičkou, s prítomnou akciou srdca ako aj pohybmi plodu, placenta je dozretá, čo je v 39 týždni normálne, plodovej vody je menej, činnosť maternice nie je prítomná. Okrem menšieho množstva plodovej vody je USG vyšetrenie v poriadku. Ku koncu tehotenstva už plod nemá toľko miesta na manévrovanie, preto aj pohyby plodu (navyše ak je plodovej vody menej) nemusia byť výrazné. Odsledujte si to. Pri nástupe pravidelnej kontrakčnej činnosti á 5 - 7 minút, odtoku plodovej vody, silného krvácania ako aj absolútneho necítenia pohybov plodu, či iných ťažkostiach navštívte tehotenskú pohotovosť.