• Trisomy a triple testy

    , Autor: Katarína_Fiľová_0320113022

    Dobrý deň, chcela by som sa informovať, ak som už absolvovala dobrovoľne trisomy test (negatívny výsledok), mala by som absolvovať ešte aj triple test alebo to už nie je potrebné. Ďakujem.

    Dobrý deň, väčšinou je to naopak, tehotná žena najprv absolvuje Tripple test. Trisomy test sa odporúča absolvovať hlavne tehotným ženám po dosiahnutí 35.roku života a tým, ktorým vyšiel pozitívny výsledok Tripple testu. Tripple test nedokáže povedať, či je alebo nie je dieťa poškodené, zameriava sa iba na riziká možného poškodenia plodu.