• Rizikové tehotenstvo

    , Autor: Teri82

    Dobrý deň chcem sa spýtať. Som 23+6tt mam placentu profunda a preto zakázaný styk s mužom. Zaujíma ma ci je riziko samotný styk alebo orgazmus. Dočítala som sa ze orgazmus (napríklad pri masturbácii) môže tiež byť nebezpeční pri rizikovom tehotenstve nakoľko spôsobuje kŕče, stahy maternice. Celkom som to nepochopila tak sa na vás obraciam. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, ak sa u Vás jedná o insertio placentae profunda, teda nízko uloženú placentu, ktorá zasahuje do dolného segmentu maternice ale nedosahuje vnútornú bránku, nie vždy du potrebné opatrenia. Nepoznám však všetky okolnosti, nález na krčku, USG nález, preto sa objektívne vyjadriť neviem. Ak Vám bol zakázaný pohlavný styk, asi najmä kvôli možnému krvácaniu. Orgsazmus vplyv za istých okolnosti mať môže, či je to možné aj u Vás takto posúdiť neviem. Vyskúšať to môžete.