• 6 tyzden

    , Autor: DominikaG

    Dobrý deň,
    2.3. som navštívila gyn. ambulanciu, nakoľko som mala pozitívny t.test. Lekár mi potvrdil tehotenstvo (5 týždeň). poslednú menštruáciu som mala 22.1. Sono vyšetrenie ukázalo endometiózu na ľavom vaječníku a lekár mi povedal, že je zázrak že som vôbec otehotnela (raz sme si nedali pozor...). lekár mi naznačil, že tehotenstvo pravdepodobne nebude úspešné a nadobudla som pocit, že očakáva neúspech v najbližšej dobe.Povedal, že výška sliznice je 13,5 mm, čo je nedostatočné na udržanie. Taktiež našiel malú krvnú zrazeninku pod embriom. Povedal, že ak by som tehotenstvo plánovala, tak by mi dal E2, ale keďže to tam už je, tak mi predpísal progesterone ladeepharma 100 mg ráno/večer. tiež užívam femibion 1 už cca 2.mesiac. Kontrola 16.3.Tešila by som sa z tehotenstva, ale po vyšetrení očakávam každým dňom potrat(neviem si pomôcť). Je skutočne výška sliznice tak rozhodujúca? Mohlo by byť tehotenstvo v poriadku ak by sme náhodou vydržali po vývoj placenty? Iný odborný názor nezaškodí. Mám 31 rokov. Ďakujem

    Dobrý deň, samotná výška sliznice dutiny maternice nie je absolútne rozhodujúca. Ak by to tak bolo, už by ste dávno potratila. Nemusíte sa obávať, určite potrat každým dňom neočakávajte. Myslite pozitívne. Ak aj bolo tehotenstvo neplánované, ale je chcené, pokračujte v nasadenej liečbe a kontrolách podľa objednania. Netreba sa zľaknúť aj prípadného špinenia, do 16. týždňa je to normálne, súvisí to s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.