• Vysetrenie na streptokoka

    , Autor: Toscana

    Dobrý deň pán doktor,
    chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom vyšetrenia na streptokoka. Cca v 35. týždni mi bol robený ster s negatívnym výsledkom, za celú tehotnosť som ale streptokoka mala asi zakaždým, keď sa mi robilo kultivačné vyšetrenie. Tým, že sa mi to stále vracia, existuje možnosť, že do pôrodu sa mi to znova objaví a tým pádom bude bábo počas pôrodu ohrozené? Nepredpokladám, že mi budú znova vykonávať uvedene vyšetrenie. Ako prosím postupovať? Ďakujem.

    Dobrý deň, ak aj napriek poslednému negatívnemu vyšetreniu bol čo i len raz počas tehotenstva pozitívny, berie sa celkovo výsledok ako pozitívny. Pre Vás to znamená to, že od príjmu na pôrodnú sálu pri spustení pôrodu budete dostávať antibiotiká až do pôrodu.