Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,431 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Tyzden tehotenstva

  , Autor:

  Dobry vecer chcela by som sa spytat ked mam termin 25.8.2020 v ktorom tyzdni tehotenstva presne som,lebo nejako sa v tom neviem vyznat!
  Dakujem :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak máte termín pôrodu 25.08.2020, ku dňu 24.02.2020 ste 14+1 týždeň tehotenstva, teda začali ste 15. týždeň tehotenstva.

Podobné otázky

 • Skrátenie krčka - viacplodove tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, rada by som poznala Váš odborný názor na moju situáciu. Momentálne začínam 24tt s dvojvaječnymi dvojičkami. 5 dní dozadu ma hospitalizovali, keďže sme šli na pohotovosť s kontrakciami a silným tvrdnutím bruška. Zistili mi skrátený krčok na 22mm. Krčok je mäkký, vnútorná bránka zatvorená, vonkajšia otvorená. Nasadili mi 4x2tbl magnézia, 2x denne infúzie s magneziom, 2x2tbl vaginálne utrogestan a samozrejme kludovy režim. Po týchto opatreniach mi kontrakcie aj tvrdnutie prestalo, resp sa znížilo na minimum.
  Prvé tehotenstvo bolo tiež predcastne - v 32tt som sa začala otvárať, porodila som ale 34+ zdravého chlapca. Teraz mi robili kultiváciu - negatívne aj zisťovali CRP- nebolo zvýšené. Chcem sa spýtať či je možné za týchto okolnosti donosit deti do nejakého bezpečného týždňa, aj keď som ešte len v 24 tt a už mám komplikácie. Je to veľmi zle? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, viacplodové tehotenstvo je už od samého začiatku rizikové. A čo sa týka datácie tehotenstva, u dvojičiek sa už 36. týždeň tehotenstva berie ako termín. Existuje šanca, že donosíte plody do týždňa zrelosti. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, v ktorom ste hospitalizovaná.

 • V ktorom som týždni?

  , Autor:

  Dobrý deň! Som tehotná a gynekológ mi nepovedal v ktorom som týždni. Vedel by ste mi prosím napísať ktorý je to týždeň? Veľkosť plodu je 6,16 mm.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 6 mm zárodok pripadá na 7. týždeň tehotenstva (6+5 tg).

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať ako sa presne počíta týždeň tehotenstva. Keďže posledná ms mi začala 6.2. a lekár povedal že som v 11tt, je v tom zahrnutá aj doba od začiatku ms a doba uhniezdovania plodu?? Alebo mám k tým 11tt pripočítať ešte nejaké 2 týždne navyše ? Chcem si vypočítať, v ktorý deň sa to asi stalo..Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenstvo sa ráta podľa poslednej menštruácie, teda nultý deň tehotenstva je prvá deň poslednej menštruácie, alebo podľa USG. Ak ste mali nepravidelný cyklus, lekár Vám mohol povedať datáciu tehotenstva podľa USG. Ak ste mali poslednú menštruáciu 6.2.2020, termín pôrodu podľa poslednej menštruácie máte 12.11.2020 a k 7.5.2020 ste v 13+0 týždni tehotenstva.

 • Trippletest

  , Autor:

  Tak MS-AFP 85,7kiu/L CO JE 2,93 mom
  uE3hodnota vysla 1,2ng/ml 0,97
  Total hCG hodnota 32,0 kiu/L 1,04 Mom
  A vysledky by sa nezmenili keby boli napidane o tyzden vyssie???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané hodnoty sú výsledky krvného vyšetrenia. Aj keby ste boli v 30. týždni tehotenstva, vyšli by nejaké hodnoty z krvi. Je to ako keď Vám odoberajú krv na krvný obraz alebo CRP. Prístroj nevie, či ste chorá alebo zdravá, zistí len aktuálnu hodnotu z odobratej krvi. Podstatné je vedieť týžden tehotenstva pri interpretácii krvných výsledkov.

 • Ivanka

  , Autor:

  Dobry den chcem sa opitat ked podla ultrazvuku mi povedal moj gynekolog ze budem 25.3. 20tyzden tehotenstva kedy budem v24tyzdni spravne ja si to neviem vypocitaat jeto normalne zesom v20tyzdni lebo som bola na 4dultrazvuk a gynekolog mi povedal ze v19tyzdni ja nevjem preco jeto tak jak si mam pocitat tyzdne potom ja nechapem som prvorodicka preto nerozumiem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak myslíte, že 25.3.2020 ste začali 20. týždeň tehotenstva, t.j. 19+1, tak 24. týždeň tehotenstva, t.j. 23+1 začnete 29.4.2020. Keďže nepoznám stanovený termín pôrodu, neviem, či som Vás pochopil správne.