Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,463 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • pohyby

  , Autor:

  Dobrý deň, prosím Vás, som v 22.týždni tehotenstva. Pohyby bábätka, ak to boli oni, som začala cítiť len nedávno a sem tam – niečo ako tik v svale. predvčerom už som to zacítila len dole v podbrušku, včera som to sledovala no nakolko mi pracovali moc črevá, nevedela som posúdiť a dnes zatiaľ nič moc. Je normálne, že v tomto štádiu, ak to boli pohyby, že ich teraz registrujem len veľmi malo? Iné problémy nemám. Myslíte, že je bábo len inak otočené alebo sa mám znepokojovať ? Pre istotu sa pýtam, lebo názory sú rôzne. Minulý piatok som bola na druhom veľkom UTZ a všetko je v poriadku. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u každej ženy je to individuálne. Prvorodičky začínajú cítiť pohyby plodu o niečo neskôr ako viacrodičky. Nemusíte sa znepokojovať. Ak sú výsledky vyšetrení a USG v poriadku, nie je dôvod na obavy. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Buchnutie brucha

  , Autor:

  Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať, momentálne som v 32tt a placentu mam na prednej stene. Dnes pri obliekaní mi vyletela ruka a mierne som sa buchla do hornej časti brucha. Pohyby citim, ani ma brucho neboli. Mam navštíviť lekara? Aký silný by musel byt ten úder aby sa mi začala odlupovat placenta?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za spomínaných okolností si nemyslím, že je potrebné navštíviť gynekológa. Za normálnych okolností je plod v maternici chránený dostatočne. Pri priamom netlmenom páde na brucho, autonehode, či skoku do vody by mohlo dôjsť k odlučovaniu placenty. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Výtok či hlien

  , Autor:

  Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať. Som v 27. Týždni tehotenstva. Spozorovala som akoby výtok, bez výrazného sfarbenia, bez vône, bez pálenia či inej bolesti. Čo je ale iné, že mal konzistenciu redšieho hlienu ("sopla" počas prechladnutia). Číra až zltkastá farba. Čo to mohlo spôsobiť? Pohyby cítim pravidelne, kríže nebolia, kŕče nie sú. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tehotenstve pošva produkuje väčšie množstvo hlienu, čo sa môže prejaviť vo forme výtoku. Podľa mňa sa nemusíte obávať. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Nie normálny pohlavný styk

  , Autor:

  Zdravim pán doktor, potrebovala by som radu ako som si všimla, už ste párkrát odpovedali na podobné otázky ale ja chcem vedieť, či je možné otehotnieť ak bol penis len na začiatku pošvy, nie hlboko v nej, pár centimetrov len zo začiatku, žiadne trecie pohyby len vsunutý zopárkrát, mohlo sa stať že na ňom bola aj predejakulačná tekutina ale ejakulácia nie a predtým sme nikdy styk nemali, panna už nie som. Som približne týždeň po menštruácii. Od včerajška cítim dole akoby pulzujúce pohyby.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za spomínaných okolností je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Ťažkosti si odsledujte. Pri pretrvávaní navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tvrdnutie bruška

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor som 17+5 tt a už cítim pohyby take jemne štuchanie a mam bolesti po bokoch a v podbrusku kŕče nemôžem sa postaviť alebo chodiť som dosť chudá a od začiatku tehotenstva cítim roztahovanie maternice intenzívnejšie ale čo ma trošku straší je že mi niekedy stvrdne podbrusko ako a zacítim tlak a hneď to prestane alebo niekedy keď ma boli v podbrusku keď sedím tak ma boli v podbrusku stvrdne bruško a hneď prestane môže to byt len tým že ma drobec tlači ? Na poslednej poradni som mala všetko v poriadku akurát teraz ako som začala 17 týždeň tie bolesti inak nič. Ďakujem vam za odpoved krásny deň prajem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u niektorých žien je zväčšovanie maternice v začiatkoch tehotenstva o niečo bolestivejšie. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Fialové palce a žiadne pohyby

  , Autor:

  Dobrý deň. Som momentálne v 30tt. Ráno som sa zobudila a mala som fialové palce. POstupne to doteraz ustúpilo avšak bábo sa od rána nepohlo. Neviem či tie palce a pohyb spolu nejak súvisia ale bojím sa že sa niečo deje. Čím to môže byť. Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť Vášho obvodného lekára. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť.