Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,915 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Poloha bábätka

  , Autor: Toscana

  Dobrý deň pán doktor,
  mohli by ste mi prosím poradiť, či je v poriadku ak bábo je v brušku priečne, ale ako keby v jednej polohe už vyše mesiaca a pól s tým, že hlavičku cítim stále na tom istom mieste ako hrbolček. Je to tak v poriadku, že hlávka ostáva v jednej polohe po tak dlhý čas?
  Vopred veľmi pekne ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, plod môže v maternici zaujať viacero možných rôznych postavení a polôh, niekedy plod počas tehotenstva vystrieda viacero polôh alebo postavení, niekedy je v jednej dlhšiu dobu. Nemusíte sa obávať. Čo sa týka priečnej polohy, je neporoditeľná, v prípade pretrvávania priečnej polohy je nutné ukončiť tehotenstvo cisárskym rezom.

Podobné otázky

 • Poloha babätka KP

  , Autor: Malanta

  Dobrý deň, som v 37 tt a pri poslednom ultrazvuku bola poloha babätka ešte KP - rada by som sa opýtala či je možné vyskúšať cviky, ktoré by mohli pomôcť k jeho otočeniu keď mám zavedený pesar? (viem, že to nie je zaručené a aj vzhľadom k môjmu týždňu tehotenstva, ale ak je to možné aspoň by som to vyskúšala)
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, osobne si myslím, že sa plod už neotočí, hoci šanca je vždy, hoci malá. Existujú cviky, ktoré však nie sú zaručené a vo Vašom prípade asi ani veľmi vhodné. Keďže však nepoznám všetky okolnosti ani informácie, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť.

 • Poloha bábätka v brusku

  , Autor: Šiška18

  Dobrý den,dá sa nejakými cvikmi ovplyvniť otočenie bábätka hlavičkou smerom nadol?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, sú popisované rôzne cvičenia a metódy, ktoré môžu prispieť k zmene polohy plodu, nie sú však zaručené a väčšinou, hlavne v posledných týždňoch tehotenstva, už plod nemá dostatok miesta na zmenu polohy.