• Poloha bábätka

    , Autor: Toscana

    Dobrý deň pán doktor,
    mohli by ste mi prosím poradiť, či je v poriadku ak bábo je v brušku priečne, ale ako keby v jednej polohe už vyše mesiaca a pól s tým, že hlavičku cítim stále na tom istom mieste ako hrbolček. Je to tak v poriadku, že hlávka ostáva v jednej polohe po tak dlhý čas?
    Vopred veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň, plod môže v maternici zaujať viacero možných rôznych postavení a polôh, niekedy plod počas tehotenstva vystrieda viacero polôh alebo postavení, niekedy je v jednej dlhšiu dobu. Nemusíte sa obávať. Čo sa týka priečnej polohy, je neporoditeľná, v prípade pretrvávania priečnej polohy je nutné ukončiť tehotenstvo cisárskym rezom.