• Tehotenstvo a očí

    , Autor: 7lucia77

    Dobrý večer, chcela by som sa spýtať či ma zhoršenie zraku niejaky súvis s tehotenstvom. Je pravda že už niekolko rokov vidim horšie, ale riesila som to az teraz, som v 15 tt, bola som u očnej a namerali mi -1.25 do diaľky. Dala som si aj v optike premerať očí a porovnával mi sklicka -1 s ktorými som síce videla ale máličko horšie a -1.25 s nimi som videla až moc jasne. Je možné že po pôrode sa zlepší zrak ? Pýtal sa ma či chcem tie -1.25 ako mi aj doktorka namerala alebo radšej tie slabšie.. Dala som si tie -1.25 ,mohli by ste mi prosím poradiť? Ďakujem

    Dobrý deň, áno, tehotenstvo spôsobuje hormonálne zmeny,ktoré majú vplyv aj na zrak. Po pôrode pri úprave a poklese hladín hormónov by sa mal stav upraviť do niekoľkých dní, prípadný nárast dioptrií pri krátkozrakosti je možné po skončení dojčenia korigovať laserovým výkonom. Viac Vám o tom povedia na oftalmológii, je to v kompetencii očného lekára.