Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,031 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pohyby

  , Autor:

  Dobry den som v 24 tyzdni ....chcem sa opytat co sa tyka pohybov ci musim pocitovat kazdy den ...predvcerom som citila viacej a od vcera menej ...skoro vobec ci je sa mam obavat alebo je vsetko v poriadku ...alebo ist radsej k lekarovi.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že ste prvorodička. Niekedy môžete pociťovať len akoby žblnkotanie v podbrušku, inokedy to už môžu byť seriózne pohyby plodu. Pohyby plodu nemusíte cítiť 24 hodín denne. Odsledujte si to, podľa mňa sa nemusíte vôbec obávať.

Podobné otázky

 • Tvrdnutie bruška

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor som 17+5 tt a už cítim pohyby take jemne štuchanie a mam bolesti po bokoch a v podbrusku kŕče nemôžem sa postaviť alebo chodiť som dosť chudá a od začiatku tehotenstva cítim roztahovanie maternice intenzívnejšie ale čo ma trošku straší je že mi niekedy stvrdne podbrusko ako a zacítim tlak a hneď to prestane alebo niekedy keď ma boli v podbrusku keď sedím tak ma boli v podbrusku stvrdne bruško a hneď prestane môže to byt len tým že ma drobec tlači ? Na poslednej poradni som mala všetko v poriadku akurát teraz ako som začala 17 týždeň tie bolesti inak nič. Ďakujem vam za odpoved krásny deň prajem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u niektorých žien je zväčšovanie maternice v začiatkoch tehotenstva o niečo bolestivejšie. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Fialové palce a žiadne pohyby

  , Autor:

  Dobrý deň. Som momentálne v 30tt. Ráno som sa zobudila a mala som fialové palce. POstupne to doteraz ustúpilo avšak bábo sa od rána nepohlo. Neviem či tie palce a pohyb spolu nejak súvisia ale bojím sa že sa niečo deje. Čím to môže byť. Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť Vášho obvodného lekára. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť.

 • Krvacanie

  , Autor:

  Dobry den pan doktor. Som 34+4 tt, vcera vecer som zacala krvacat, utekala som na pohotovost. Cervix 1.5, polotuhy, branka uzavreta, klenby ++, pv neodteka, uterus norm. BFR 140/min, undul.typ krivky s akceleraciami, bez deceleracii. Kontrakcie negat., fyz.reaktivnyctg zaznam. Akcia+, pohyby+, 2350g. Lekar mi na zaver iba povedal, ze vsetko je v poriadku. Su tie vysledky ok a cim mohlo byt sposobene to krvacanie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa opisu nález máte v poriadku. Príčin zašpinenia, či zakrvácania môže byť viacero, od pohlavného styku, cez prasknutie kapilárky, či cievky v krčku maternice, ktorý je teraz výrazne prekrvený, ... Ak sa stav upravil, nemusíte sa znepokojovať. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Slabšie pohyby len na jednom mieste

  , Autor:

  Dobrý deň. V utorok som bola u gynekológa pre slabé pohyby plodu v 29tt. Včera som spozorovala že pohyby cítim len jednom mieste. Inokedy to tak nebolo. Cítim ich len keď si ľahnem na chrbát inak nič. Môže to znamenať nejaké komplikácie alebo je to len otočením plodu? Je pravda že placentu mám na prednej stene, ale s pohybmi som problém doteraz nemala :). Ďakujem Vám za odpoveď :) :).

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri lokalizácii placenty na prednej stene môže žena cítiť pohyby plodu slabšie. Nemusí to znamenať žiadne komplikácie. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie a hematóm v 23tt

  , Autor:

  Dobrý deň, dnes som 23tt+5 a už týždeň mám slabučké špinenie, sem tam tvrdnutie bruska a slabé pobolievanie. Včera som isla k doktorovi nech ma pozrie a našiel maličký hematóm za placentou. Dal mi ascorutin. Urobil len sono, zo spolu ma nepozrel. Dnes od rana mám ružový výtok, svrbenie a slabé bolesti podbruska bez tvrdnutia. Pohyby cítim stále. Mám ísť znovu k doktorovi alebo je to v poriadku? Ako sa vlastne správa hematóm? To sa musí vyplatiť, vstrebať? Je takéto spinenie a výtok normálne? Nekrvacala som. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto je veľmi ťažké sa objektívne vyjadriť. Hematóm sa z väčšej časti vstrebe. Ak sa pridružili ďalšie ťažkosti, ktoré ste predtým nemali, je vhodnejšie navštíviť gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky predchádzajúcich vyšetrení a najobjektívnejšie sa vie vyjadriť a posúdiť stav.