• Skracovanie krcka

    , Autor: Marci85

    Dobry den. V 21. tt mi bola nameraná cervikometria 23mm. Gynekológ mi predpísal utrogestan, vaginálne. Je táto liečba bezpečná a nevyhnutná? Samozrejme som PN a kludovy režim.Dakujem

    Dobrý deň, Utrogestan je aj vo forme vaginálnych kapsúl používaný ako progesterónový blok. Cervikometria 23 mm ešte nehovorí nič o prípadnom otváraní sa (funnelingu). Keďže nepoznám všetky výsledky vyšetrení, ako ani informácie či okolnosti, nevie sa bližšie vyjadriť. Liečba Utrogestanom je bezpečná a podľa môjho názoru aj nevyhnutná. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.