• Podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo

    , Autor: Dalenka

    19.9.2019 som dostala poslednú menštruáciu. 30.9.2019 a 8.10.2019 sme mali nechraneny styk s manželom. 11.10. do 13.10 som slabo spinila. 19.10. som urobila digitálny tehotensky test s výsledkom 2-3+. 23.10. som začala špiniť tak som vyhĺadala gynekológa, ktory ma vyšetril a nakoĺko na sone nič nevidel tak mi zobral hcg s výsledkom 299. 25.10.2019 som začala mierne krvacať. Na ďalší deň som mala ako keby menštruačné bolesti. Mierne som krvacala aj s kuskami. Toto trvalo iba jeden deň potom som iba špinila. 29.10 som vyhladala gynekológa a som mu povedala že som krvacala aj s kuskami. On po vyšetreni mi povedal že neni vylúčený potrat. Po odobratí hcg však neklesalo ale stuplo. 31. 10. som mala hcg už 900, avšak aj so špinením.1.11.2019 som mala hcg 1400, a dva dni na to kleslo na 1390, avšak 5.11.2019 hcg vyskočilo na 1900. Zatiaľ na sone doktor nevidel plod ako ani gestačny vačok. Má podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo. Bolesti nemám a už ani nešpiním. Pociťujem občas akoby mierne akoby menštruačné bolesti krížov.
    Moja otázka znie tak že či môžem dúfať ešte že sa plod objaví v maternici,a keby sa objavil či to ešte môže byť zdravé tehotenstvo?

    Dobrý deň, nepoznám všetky okolnosti ani všetky informácie, takže sa neviem objektívne vyjadriť. Na základe dynamiky beta HCG ako aj kliniky u Vás nie je vylúčené ani mimomaternicové tehotenstvo. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Áno, je možné, že ste normálne tehotná a zárodok sa nachádza v maternici. Treba to však odsledovať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa alebo gynekologickú pohotovosť.