Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,059 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Herpes na pere

  , Autor: Sisi2212

  Dobry den, som v 15 tyzdni tehotenstva, dnes rano som sa zobudila s tym, ze mam herpes na dolnej pere, uz som ho v minulosti mala, ale nemavam ho casto, minimalne, moze takyto herpes nejako uskodit babatku? Som z toho vylakana, ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, herpes je vírusové ochorenie, ktoré v sebe má 90% populácie. Ak ste už herpes mali v minulosti, nemusíte sa obávať. Skúste si v lekárni kúpiť prípravky proti Herpesu, z množstva prípravkov Vám ochotne poradia.

Podobné otázky

 • herpes

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň pani doktorka, chcela by som sa spýtať, od detstva mám problémy s herpesmi, mávam ich niekoľkokrát ročne. teraz som v 9.tt. a uz pred otehotnením sa mi pred každým mesesom vyhodil herpes na pere.herpesy sa stali súčasťou môjho života natoľko, že to už vo väčšine prípadov ani neriešim cez imuno-alergologičku. Zaujímalo by ma nakoľko ohrozujú tieto výsevy na perách bábo. je skôr nebezpečná prvá infekcia, alebo aj chronická.Ďakujem za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  chronické infekcie sú skôr miernejšie preto ani pre dieťatko nepredstavujú veľké riziko, bolo by vhodné podporiť imunitný systém a pri rozsiahlom herpese zvážiť terapiu antivirotikmi.