Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,844 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zvysene leukocyty

  , Autor: Svetlana

  Dobry den, od kedy som tehotna (momentalne 14tt) stale mi vychadzaju zvysene leukocyty z krvi, okolo 11,5 stale, uz treti krat mi to takto vyšlo, norma je do 10, je to v poriadku? V minulosti som prekonala onko ochorenie a trochu ma to znervoznuje, na druhej strane som citala, ze v tehu sa leukocyty miernie zvysia, dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, uvedená hodnota je v tehotenstve bežná, nemusíte sa obávať. Laboratórne výsledky a ich referenčné hodnoty sú interpretované pre zdravého dospelého netehotného človeka. V tehotenstve dochádza k zmenám vo viacerých parametroch, čo laboratórium samozrejme vyhodnotí ako patologické, no v tehotenstve sú fyziologické.

Podobné otázky

 • Zvysene leukocyty v moci

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Som v 36tt a na základe vyšetrenia moču mi vyšli leukocyty 3+ (190), taktiež epit. Dlazd. a epit. guľaté pozitivne. Baktérie: veľa. Poznámka: slabo lipemicke sérum. Čo to prosím znamená? Poradňu mám o týždeň a nikto mi k týmto výsledkom nič nepovedal, dozvedela som sa o tom až z výsledkoveho listu. Ťažkosti s močením nemám, sem tam ma bolí v podbrušku ale len mierne a nie často, pripisovala som to pohybom dieťaťa. V minulosti som už mala zápal močového mechúra a to som skoro plakala po každom močení, preto som teraz trochu zaskočená.

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o bezpríznakovú infekciu močových ciest. Odporúčam dostatočnú hydratáciu aspoň 2 litre tekutín, urologický čaj. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Moč v tehotenstve

  , Autor: Svetlana

  Dobry den, pán doktor mala som som minuly tyzden taky pocit, ako keby zapal mocovych ciest, vzali mi teda moc na biochemiu a mikrobiologiu, biochemicky vysli zvysene leukocyty na dva kiriziky, ale mikrobiologia vysla v poriadku, cim to môže byt? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tehotenstve je mierne zvýšená prítomnosť leukocytov v moči častá. Nemusíte sa znepokojovať. Dodržujte pitný režim, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.