Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,413 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Geu aj Iu

  , Autor: Pupa91

  Dobrý večer pán Dr.,
  chcem sa spýtať ci ste sa už stretli v praxi s tým, že by žena mala geu a zároveň iu graviditu?
  Ja som.bola v nemocnici, kde mi každé 2 dni sledovali hodnoty hcg. Pri hodnote 2500 na usg bola maternica prázdna, tak bola možnosť ze ide o geu. o 2 dni bolo hcg 7000 a v maternici sa objavil gestacny vak. Stále ma ale "strasili" že tam môže byť aj geu. Naposledy mi brali hcg v týždni 5+4, hodnota 35000 a Dr sa zdalo ze vidí aj akciu srdca, nejasne zatiaľ. Vaječníky už neskontroloval. Teraz mam prísť na kontrolu o 10 dní, stále mi ale vŕta v hlave aj to geu. Aký je váš názor? Otehotnieť sa mi podarilo hneď po vysadení antikoncepcie. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v medicíne je možné prakticky všetko, aj to, že sa môže jednaťo dvojpočetné tehotenstvo, pričom jedno bude vo vajíčkovode a jedno v dutine maternice. Pravdepodobnosť je však veľmi malá. Ak nebol od začiatku nález na vajíčkovodoch, nemyslím si, že sa jedná o GEU. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.