• Menej plodovej vody

    , Autor: Guru

    Dobrý deň ,
    Na poslednom ultrazvuku v 37+0 mi doktorka napísala PV oligohydramnion,nijako sa nevyjadrila. Prietoky v norme,rast proporčný. Doktor na poradni skonštatoval,že ultrazvuk v poriadku, že je tam menej plodovej vody, sledovať pohyby a o týždeň poradňa. Mám ale veľký strach, či nemôže byť bábätko ohrozené. Neviem si vysvetliť prečo mám PV zrazu menej,odtok som nezaznamenala.
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, samotné menšie množstvo plodovej vody nie je žiadnym markerom ani rizikovým faktorom. Treba to odsledovať, ak sú však prietoky ako aj biometria, teda veľkosť plodu vzhľadom ku týždňu tehotenstva v poriadku, nemusíte sa obávať. Ak je prítomné menšie množstvo plodovej vody a nález sa nezmení, asi by bolo vhodné tehotenstvo neprenášať a podniknúť kroky k tomu, aby ste porodili cca v termíne. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde plánujete rodiť.